Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Album ze szczecińskimi kamienicami oficjalnie wydany. Monika Szymanik zaprezentowała swoje zdjęcia na papierze.
W niedzielę odbyła się premiera albumu "Kamienica w lesie. Instagramowe wędrówki szczecinianki". To kilkaset zdjęć m.in. elewacji kamienic naszego miasta i ich detali.

Wszystkie zdjęcia Monika Szymanik wykonała aparatem z telefonu komórkowego. Do tej pory zobaczyć je można było tylko na Instagramie. Jej profil obserwuje ponad 3 tysiące osób.

- W przedsprzedaży album zakupiło ponad 200 osób. Nie spodziewałam się tego jak zaczynałam - przyznała autorka zdjęć. - Przede wszystkim jestem ogromnie wzruszona. Warto było wydać tą książkę, żeby zobaczyć i poczuć ogromne wsparcie społeczności szczecińskiej i lokalnej, ale też z całej Polski. Są tu ludzie, których poznałam w medium społecznościowym, jakim jest Instagram, którzy przyjechali dziś do mnie z Krakowa, Wrocławia i Warszawy.

Monika wyszukuje perełki - mówili goście, którzy przyszli na premierę albumu. - Perełki szczecińskie, na które nie zawsze zwracamy uwagę, bo nie są takie oczywiste jak nasze znane zabytki. Ich jest dużo więcej. Wszystko można tu znaleźć. Jesteśmy przyjaciółmi i wspieraliśmy projekt od początku. To się tak rozkręca, że jesteśmy w szoku, że to tak szybko idzie.

Ulubiona kamienica Moniki Szymanik w Szczecinie, mieści się przy ul. św. Wojciecha 1, gdzie mieszka autorka zdjęć.
- W przedsprzedaży album zakupiło ponad 200 osób. Nie spodziewałam się tego jak zaczynałam - przyznała autorka zdjęć.
Monika wyszukuje perełki - mówili goście, którzy przyszli na premierę albumu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty