Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Owacjami na stojąco i bisami zakończył się wczoraj w złotej sali Filharmonii w Szczecinie koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.
Ceniona i popularna wokalistka oraz kompozytor większości jej piosenek, takich jak chociażby „Jeszcze się tam żagiel bieli, „Być kobietą", czy „Odkryjemy miłość nieznaną", obchodzą 45-lecie pracy na estradzie.

Występujemy teraz na najważniejszych scenach Polski - powiedziała Alicja Majewska.

- Z radością tu przyjeżdżam, bo to przecież jedna z najpiękniejszych polskich sal koncertowych, ta nowa Filharmonia w Szczecinie, więc tu gnamy z kwartetem smyczkowym Warsaw String Quartet. Cieszymy się z wzajemnością sobą od ośmiu lat swoją obecnością, ale przyznaję, że gdybym nie spotkała 46 lat temu Pana Korcza, to myślę, że chyba nie byłoby mnie na tej scenie - uzupełniła piosenkarka.

Koncertujemy od tak wielu lat, że wręcz nam wmawiają, że jesteśmy małżeństwem - dodał Włodzimierz Korcz.

- Tłumaczymy ludziom w radiu, w telewizji, na scenie, gdzie tylko możemy, że ja mam żonę, która się nazywa Elżbieta Starostecka i nie mam powodu, mieć innej żony. Majewska ciągle tłumaczy ludziom. Przychodzi do nas na przykład taka Pani z widowni i mówi, proszę Pana, przecież ja wiem, że Państwo jesteście małżeństwem. A ja na to - proszę Pani, ale kto Pani to powiedział? - Mój tatuś - odpowiada, bo mój tatuś nigdy nie kłamie. No i co ja mam takiej Pani powiedzieć?

5 stycznia Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią w Poznaniu.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]
Alicja Majewska – wokalistka na próbie generalnej w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Alicja Majewska – wokalistka na próbie generalnej w Filharmonii w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty