Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Radosław Sikorski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Radosław Sikorski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zakończył wizytę w Stanach Zjednoczonych. Jego spotkania w Nowym Jorku i Waszyngtonie dotyczyły przede wszystkim konieczności dalszego wspierania Ukrainy.
Rozmawiał też z Amerykanami o wizycie prezydenta Dudy i premiera Tuska w Białym Domu w przyszłym miesiącu.

Radosław Sikorski spotkał się wczoraj z doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Narodowego Jakem Sullivanem i Dyrektor Wywiadu Narodowego Avril Haines. Jednak głównym punktem jego wizyty w Waszyngtonie było spotkanie z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem. "To była dobra strategiczna rozmowa bliskich sojuszników. Na szczycie agendy było bezpieczeństwo Polski także w kontekście wojny w Ukrainie" - powiedział.

Wcześniej szef polskiego MSZ wystąpił na forum ośrodka analitycznego Atlantic Council, gdzie przekonywał o konieczności dalszego wsparcia Ukrainy. To właśnie podczas tego wystąpienia zwierzył się że jego syn jest amerykańskim żołnierzem: "Moje serce i zobowiązania są związane z Polską, ale w moim interesie jest też sukces Ameryki oraz to by była wierna sojusznikom" - powiedział.

Radosław Sikorski jest mężem znanej amerykańskiej publicystki Anne Appelbaum a ich syn obywatelem USA. Szef polskiej dyplomacji nie chciał zdradzić dziennikarzom więcej informacji na jego temat.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty