Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Planowane zmiany związane z opłatami uzdrowiskowymi budzą wątpliwości - mówili eksperci w audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Ministerstwo Sportu i Turystyki planuje zlikwidować opłatę klimatyczną oraz uzdrowiskową i utworzyć Centralny Fundusz Promocji Turystyki.

Zdaniem resortu, samorządy nie wydają uzyskanych pieniędzy z opłat na rozwój branży turystycznej, z kolei rządowy podział ma doprowadzić do samofinansowania się turystyki i dalszego jej rozwoju.

- Jestem sceptyczny wobec tego pomysłu i czekam na konkrety - powiedział Czesław Hoc, poseł PiS. - To na razie pomysł i nie możemy mówić o żadnych konkretach. To miało posłużyć do dyskusji. Pamiętajmy, że to było zamówienie Białej Księgi Regulacji Systemu Promocji Turystycznej w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Póki co turystyka przeszła pod Ministerstwo Rozwoju, a więc nie wiadomo czy w ogóle będzie takie zapotrzebowanie. Na razie to tylko kwestia prekonsultacji.

- Choć to pomysł, to jednak burzy spokojny sen - dodał Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Myślę, że wszystkim samorządowcom, na których ciąży jednak to, że są uzdrowiskami, bo to że miasto jest uzdrowiskiem, to nie są tylko profity i korzyści, ale także pewne obowiązki, które musi miasto spełnić i od wielu lat spełnia. To jest polityka ciągła. Ten pomysł burzy sen, ale jeszcze nic nie jest przesądzone.

Na rządowej propozycji nasz region może stracić kilkadziesiąt milionów złotych.
- Jestem sceptyczny wobec tego pomysłu i czekam na konkrety - powiedział Czesław Hoc, poseł PiS.
- Choć to pomysł, to jednak burzy spokojny sen - dodał Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty