Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Polski budżet jest przygotowany na ewentualną trzecią i czwarta falę pandemii - informuje minister finansów Tadeusz Kościński. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano blisko 82 miliardy złotych deficytu.
To pieniądze, które jak mówił minister, mają być poduszką bezpieczeństwa na wypadek kolejnych fal zachorowań na COViD-19.

- To ubezpieczenie na wypadek, gdyby do Polski przyszła trzecia i czwarta fala pandemii. Chodzi o to, żebyśmy mieli wystarczająco dużo pieniędzy w razie potrzeby. Chcemy, aby można było wtedy finansować sektor zdrowia czy ratować miejsca pracy albo wspomagać branże, które są najbardziej dotknięte obostrzeniami - podkreślił Tadeusz Kościński.

Minister dodał, że ma nadzieję, iż pieniędzy z deficytu nie trzeba będzie wykorzystywać na ratowanie miejsc pracy, ale na rozkręcanie gospodarki i ściąganie nowych inwestycji do Polski po zakończeniu pandemii.

Resort finansów szacuje, że w przyszłym roku polski Produkt Krajowy Brutto, czyli suma wszystkich dóbr i usług wyprodukowanych w kraju, urośnie o około 4 procent.
Polski budżet jest przygotowany na ewentualną trzecią i czwarta falę pandemii - informuje minister finansów Tadeusz Kościński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty