Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Hala Opery przy ulicy Energetyków. Fot. Michał Król [Radio Szczecin/Archiwum]
Hala Opery przy ulicy Energetyków. Fot. Michał Król [Radio Szczecin/Archiwum]
Przy ulicy Energetyków w Szczecinie może powstać "budynek z funkcjami np. biurowymi, gastronomicznymi i kulturalnymi" - informuje szczeciński Urząd Miasta.
Na razie stoi tam namiot koncertowy, z której kilka lat temu korzystała Opera na Zamku. Teraz dzierżawi ją firma Baszta Nieruchomości. Umowa miała obowiązywać do 2019 roku, ale jej właściciel - Piotr Droński - skrócił ją do końca roku. Jak mówił w naszym magazynie "Czas reakcji", mimo, że odbyło się tam 100 różnych imprez, przedsięwzięcie nie było dochodowe.

- Pomimo największych starań, a sto imprez i wydarzeń o charakterze miastotwórczym robię na sali koncertowej, to się budżetowo nie spina. Natomiast twierdzę, że warto. Ten miastotwórczy, kulturotwórczy element mojej pracy ma dla mnie kapitalne wrażenie - mówi Droński.

Właścicielem namiotu jest Urząd Marszałkowski, który wystawił go na sprzedaż. Z kolei działka należy do miasta. Na tym terenie przewidujemy tzw. śródmiejską zabudowę wielofunkcyjną - mówiła na naszej antenie Anna Nawacka-Górzeńska, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta.

- Czyli mogą się tutaj znaleźć wszelkiego rodzaju usługi administracji, biurowe, finansowe, biznesowe, gastronomii, rozrywki, kultury, handlu. Ale w tym miejscu wykluczamy możliwość lokalizacji funkcji produkcyjnej, usługowej, składowania i mieszkaniowej - wylicza Nawacka-Górzeńska.

Według planów na ulicy Energetyków może powstać budynek o wysokości od 4 do 6 kondygnacji. Terminu przetargu na sprzedaż działki na razie nie ma.
Umowa miała obowiązywać do 2019 roku, ale jej właściciel - Piotr Droński - skrócił ją do końca roku. Jak mówił w naszym magazynie "Czas reakcji", mimo, że odbyło się tam 100 różnych imprez, przedsięwzięcie nie było dochodowe.
Na tym terenie przewidujemy tzw. śródmiejską zabudowę wielofunkcyjną - mówiła na naszej antenie Anna Nawacka-Górzeńska, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty