Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Policja ma 30 dni na zebranie dowodów i wykazanie, czy zakład dalej świadczy usługi lekarskie i opiekuńcze. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
Policja ma 30 dni na zebranie dowodów i wykazanie, czy zakład dalej świadczy usługi lekarskie i opiekuńcze. Fot. Kamil Nieradka [Radio Szczecin]
W październiku ubiegłego roku Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki - po kontroli - odebrał spółce uprawnienia do opieki leczniczej. Mimo to w ośrodku nadal przebywają pacjenci.
Przeprowadzona kontrola wykazała braki w dokumentacji na temat tego, jakie leki przyjmowali chorzy. W placówce nie zatrudniano wymaganej liczby pielęgniarek.

- W kwietniu tego roku dowiedzieliśmy się, że mimo zakazu zakład nadal działa. Powiadomiliśmy też policję - mówi Piotr Pieleszek z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Policja ma 30 dni na zebranie dowodów i wykazanie, czy zakład dalej świadczy usługi lekarskie i opiekuńcze.

Nasz reporter był na miejscu i rozmawiał z jednym z właścicieli ośrodka. Najpierw usłyszał, że "nikogo w budynku już nie ma". Później, że "jest jeszcze dwóch pacjentów", po czym został wyproszony.

Kolejny problem nielegalnie działającej spółki to kilkaset tysięcy długu za dzierżawę gminnego budynku, w której prowadzi działalność. - Ponad rok temu wypowiedziałem właścicielom firmy umowę najmu - powiedział burmistrz Cedyni - Adam Zarzycki. W sądzie czeka wniosek o eksmisję.

Za nielegalne prowadzenie domu opieki spółce grozi grzywna do 40 tysięcy złotych.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty