Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.
Fot. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów.
Na greckie lub włoskie wyspy albo do Chorwacji - to tam mogą latać samoloty z Goleniowa. Władze podszczecińskiego portu rozmawiają o stworzeniu nowych połączeń.
Port w Goleniowie ma o wiele mniej połączeń niż te w Poznaniu czy Wrocławiu, ale to musi się zmienić - powiedział wiceprezes linii lotniczych Ryanair.

Przekonuje, że Szczecin, ze względu na położenie zawsze będzie miał nieco niższe ceny biletów do zachodniej Europy niż Lublin czy Warszawa.

Juliusz Komorek przyznał, że rozmawia z władzami portu Szczecin-Goleniów o rozszerzeniu siatki połączeń. - Z jednej strony musimy dojść do wniosku, że rynek jest na tyle dojrzały, że należy otworzyć trasę wakacyjną ze Szczecina. Na drugim końcu trasy musimy być na takim etapie naszych rozmów z tamtym lotniskiem, że chcemy tam rosnąć. Jeżeli będziemy rozwijać się gwałtownie na Krecie, to może to być Kreta, ale równie dobrze to może być trasa na Majorkę - powiedział Komorek z Ryanair.

Komorek dodał, że wśród potencjalnych połączeń są też te na włoskie wyspy oraz do Chorwacji. To byłyby samoloty rejsowe kursujące dwa razy w tygodniu. Wiceprezes linii nie chciał zdradzić terminu zakończenia rozmów z władzami lotniska.

Dziś z portu w Goleniowie samolotami rejsowymi można polecieć do Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz do Warszawy.
Port w Goleniowie ma o wiele mniej połączeń niż te w Poznaniu czy Wrocławiu, ale to musi się zmienić - powiedział wiceprezes linii lotniczych Ryanair. Juliusz Komorek przyznał, że rozmawia z władzami portu Szczecin-Goleniów o rozszerzeniu siatki połączeń.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty