Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Joachim Brudziński był gościem audycji "Rozmowy pod Krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Joachim Brudziński był gościem audycji "Rozmowy pod Krawatem". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Każdy wynik wyborów samorządowych przyjmiemy z pokorą. Jedno jest pewne, będzie taki, na jaki sobie zapracowaliśmy naszymi działaniami. Joachim Brudziński tak w "Rozmowie pod Krawatem" odpowiadał na pytanie, co Prawo i Sprawiedliwość uzna za sukces.
Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnia, że nawet jeśli PiS nie będzie miało większości w sejmikach czy radach miasta, to będzie współpracować z wybranymi władzami.

- Polska jest jedna, spór jest istotą demokracji, ale nasze małe ojczyzny nie zasługują na tą dewastującą kłótnię, która dzisiaj towarzyszy naszym głównym oponentom. My nie będziemy totalną opozycją. Nawet jeżeli zdarzy się, że Prawo i Sprawiedliwość będzie opozycją w jakimś samorządzie, to na pewno nie będzie to opozycja totalna. I z danym wójtem, burmistrzem, będziemy współpracować, bo Polacy na to zasługują - mówił Brudziński.

Obecnie tylko w jednym z szesnastu sejmików wojewódzkich rządzi samodzielnie Prawo i Sprawiedliwość - na Podkarpaciu.

Wkrótce może się to zmienić, bo z najnowszych sondaży instytutu Polster dla "Super Expressu" wynika, że w niedzielnych wyborach do sejmików zwycięży PiS - z 34-procentowym poparciem. Na Koalicję Obywatelską chce postawić 24 proc. głosujących. Na trzecim miejscu plasują się Bezpartyjni Samorządowcy z 12-proc. poparciem.
Minister spraw wewnętrznych i administracji zapewnia, że nawet jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało większości w sejmikach czy w radach miasta, to będzie współpracować z wybranymi władzami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty