Radio Szczecin » Region »

Goście Kawiarenki: "Balbina" bardzo często robi show

Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Błąd leży po stronie prawników wojewody - miasto powinno złożyć zażalenie na jego decyzję. Tak w "Kawiarence Politycznej" Radia Szczecin mówili radni. Chodzi o sprawę Pani Bogumiły, nazywanej "Balbiną".
Kobieta swoim elektrycznym skuterem blokuje komunikację miejską. Radni w marcu po raz drugi przyjęli uchwałę, zakazującą jej poruszania się autobusami czy tramwajami w mieście. Ale wojewoda Tomasz Hinc po raz drugi ją unieważnił.

Zdaniem Edyty Łągiewskiej-Wijas z Koalicji Obywatelskiej - niesłusznie.

- W uzasadnieniu podano, że ten wózek powinien spełniać warunki takie, żeby mógł się w samym autobusie obrócić się w okół własnej osi. I w uzasadnieniu wojewoda podaje, że kierowca nie będzie w stanie ocenić tych parametrów - mówiła Łągiewska-Wijas.

Podobnego zdania jest Robert Stankiewicz z Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi, Pani Bogumiła powinna się zreflektować.

- Powinna ten krok w tył zrobić i jednak próbować w jakiś inny sposób przemieszczać się po terenie miasta Szczecina. A ona bardzo często robi taki show. Absolutnie niewybaczalną jest sytuacja, gdy wjeżdża wózkiem w ludzi czy strażników miejskich. Nie może dochodzić do takich sytuacji - mówi Stankiewicz.

Radny Marek Kolbowicz z Bezpartyjnych przypomina, że osoby niepełnosprawne mogą korzystać z transportu na żądanie.

- Wystarczy wykonać telefon i na umówioną godzinę i miejsce, specjalna instytucja dostarcza busa. I panią Bogumiłę przetransportuje od punktu A do punktu B - mówi Kolbowicz.

Rada Miasta ma 30 dni na odwołanie się od decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Zdaniem Edyty Łągiewskiej-Wijas z Koalicji Obywatelskiej - niesłusznie.
Podobnego zdania jest Robert Stankiewicz z Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi, Pani Bogumiła powinna się zreflektować.
Radny Marek Kolbowicz z Bezpartyjnych przypomina, że osoby niepełnosprawne mogą korzystać z transportu na żądanie.
Szczecin

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Ja widać państwo nie poddaje się w walce z osobami niepełnosprawnymi. Ciekawe ilu z radnych chciałoby być na miejscu tej kobiety i być w ten sposób traktowanym? Ilu chciałoby, by ich matkę, żonę, córkę czy babcię w ten sposób pozbawiano możliwości korzystania z transportu publicznego?
Wózek inwalidzki z napędem to wciąż wózek inwalidzki. Jeżeli wózki mogą jeździć komunikacją miejską to ta pani też ma prawo. Wjechała w kogoś celowo - poszkodowany ma prawo podać ją do sądu. Przecież to takie proste i podstawowe sprawy. Po co to komplikować?
Wojewoda broni przed wyborami po wyborach zmieni zdanie !
Zacznijmy od tego że "Podpis" jest w błędzie, bo ona nie ma prawa swoim skuterem był przewożona w pojazdach komunikacji miejskiej, bo to właśnie nie jest wózek inwalidzki, a skuter elektryczny, czyli co jak ktoś będzie miał skuter elektryczny, nawet ten pożyczany, których masa stoi na chodnikach miasta to może jechać nim w autobusie, albo tramwaju, bo powie że to jest wózek inwalidzki elektryczny? Albo mały samochód elektryczny i będzie mógł go przewieźć komunikacją, jak powie, że to wózek inwalidzki?, zgodnie z homologacją skuter Balbiny może poruszać się po ulicy, ma też światła, których Balbina nie używa, sam w okolicach majówki byłem świadkiem jak po zmroku rzeczona pani jechała środkiem jezdni, pewnie szukając kolejnego autobusu który mogłaby zablokować, ale to było po zmroku, było już ciemno, a pani jechała sobie po ulicy, i żadnego światła w swoim skuterze nie miała włączonego, a z tego co mnie się wydawało to nawet nie miała żadnego odblasku, więc nie zdziwiłbym się jakby jakiś samochód w nią wjechał, poprostu czyste samobójstwo. Do tego słyszałem pewną historię i jak widzę wypowiedzi polityków "jedynej słusznej partii" to śmiem twierdzić, że jest ona prawdziwa i Balbina ma swoje wtyki w pisie, a zresztą pseudonim TW Balbina - Prezes. Więc czemu się tu dziwić, że oni robią wszystko aby ona dalej robiła takie cyrki na mieście bezkarnie, ktoś inny już dawno zostałby zamknięty, jak nie w więzieniu to psychiatryku. do tego miałby za tyle blokach taką karę do zapłacenia, że żaden zwykły obywatel nie byłby w stanie zarobić takich pieniędzy.
Szkoda, że nie ma opcji edycji komentarza... Chciałem wspomnieć tylko, że gdyby pani Balbina zmieniła swój skuter na wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym to mogłaby normalnie poruszać się komunikacją miejską w naszym mieście o ile sama dopasowałaby się do wymogów i ustawiła w wyznaczonym miejscu oraz przypięła pasami, ale zapewne tak się nie stanie, bo wtedy nie będzie już miała takiego przyspieszenia i uniemożliwi to jest zasuwanie przez ulicę na czerwonym świetle oraz wjeżdżanie przed pojazdy komunikacji i ich blokowanie. Więc ona ma wybór i to nie uderza w żadne osoby niepełnosprawne, jedyne w co uderzała ta ustawa to chore ego polityków, którzy nie mają nic wspólnego z inteligencją w logicznym myśleniem!
@Podpis sto procent racji ... broli biedny jesteś :-)
i nawet edytować nie muszę
Broli!! Zacząłeś logicznie i na temat ale druga część Twojego komentarza sprawiła że cały jest podlany politycznym spojrzeniem i staje się niewiarygodny a wstawianie """ TW Prezesa""" do problemu z niepełnosprawną(fizycznie i zapewne umysłowo) osobą to dyskwalifikacja komentarza jako niewiarygodnego politycznego głosu polityka lub sympatyka( cytując klasyka -- nie idź tą drogą)

Region

Wręczono medale dla zasłużonych dla archiwistyki [ZDJĘCIA]Wręczono medale dla zasłużonych dla archiwistyki [ZDJĘCIA]Odznaczenia 'Za Zasługi dla Archiwistyki' wręczył w piątek w Archiwum Państwowym w Szczecinie dyrektor naczelny Archiwów Państwowych w Polsce.» więcej Liderka Wiosny zachęciła do wzięcia udziału w wyborachLiderka Wiosny zachęciła do wzięcia udziału w wyborach'Edukacja, prawa człowieka i finansowanie organizacji pozarządowych, to mój cel' - Anita Kucharska-Dziedzic, jedynka na liście Wiosny w naszym okręgu, podsumowała swoją kampanię.» więcej Podsumowanie piątku w Radio Szczecin News [WIDEO]Podsumowanie piątku w Radio Szczecin News [WIDEO]Prezes Gryfii z zarzutami, szczecińska młodzież walczy o klimat, a weterani pojechali rowerami do Rzeszowa - sprawdźcie co przyniósł piątek w #RSnews.» więcej Przy ul. Przygodnej powstanie nowy wybieg dla psówPrzy ul. Przygodnej powstanie nowy wybieg dla psówRozpoczyna się budowa nowego wybiegu dla psów w Szczecinie.» więcej Strażacy ochotnicy z Lipian będą mieli nowy sprzętStrażacy ochotnicy z Lipian będą mieli nowy sprzętNiemal 740 tysięcy złotych otrzymała na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotnicza Straż Pożarna z Lipian.» więcej Uniwersytet przedłużył współpracę z ZUS-em. Skorzystają mieszkańcy [ZDJĘCIA]Uniwersytet przedłużył współpracę z ZUS-em. Skorzystają mieszkańcy [ZDJĘCIA]Będą wspólnie organizować konferencje, wykłady i wydawać publikacje naukowe. To tylko niektóre założenia współpracy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Uniwersytetem Szczecińskim.» więcej PiS: Europa silna rodziną albo Europa ogarnięta polityką gender [ZDJĘCIA]PiS: Europa silna rodziną albo Europa ogarnięta polityką gender [ZDJĘCIA]W niedzielę wybór jest prosty: albo Europa silna rodziną, albo Europa ogarnięta polityką gender. To przekaz polityków Prawa i Sprawiedliwości na finiszu kampanii wyborczej.» więcej Problemy na drogach regionu i Szczecina [AKTUALIZACJA]Problemy na drogach regionu i Szczecina [AKTUALIZACJA]Kierowcy jadący w stronę nadmorskich miejscowości muszą się przygotować na stanie w korkach. Spore utrudnienia są też na drogach Szczecina.» więcej Akademia Morska świętuje i rozrasta się. Będzie więcej wydziałów [ZDJĘCIA]Akademia Morska świętuje i rozrasta się. Będzie więcej wydziałów [ZDJĘCIA]Akademia Morska w Szczecinie będzie miała pięć wydziałów, czyli o dwa więcej niż obecnie.» więcej Pogodowe anomalie w maju. Eksperci nie mają złudzeńPogodowe anomalie w maju. Eksperci nie mają złudzeńTo będzie jeden z najchłodniejszych majów w Szczecinie i regionie od kilkudziesięciu lat. Tak twierdzą eksperci.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rowerowy Rajd Weterana wystartował z koszar 12. Brygady Zmechanizowanej przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piknik "Jesteśmy razem" na Jasnych Błoniach. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rzeźba Misia Wojtka na skwerze przy ulicy Żyznej w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
VIII Regionalne Zawody Lekkoatletyczne dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Wystawa „Na granicy czuwa Straż. Straż Graniczna 1928-1939” w szczecińskiej placówce Straży Granicznej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Poczta Polska przetrwała, poczta wraca, poczta jest na Pomorzanach - mówił podczas uroczystego otwarcia urzędu Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
W Starej Rzeźni odbyły się pierwsze targi PupiLove. To impreza, na której zwierzęta są mile widziane. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.