Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Happening przeciwko festiwalowi sztucznych ogni Pyromagic odbył się na placu Rodła w Szczecinie.
Kilkunastu członków Społecznej Straży Ochrony Zieleni protestowało przeciwko głośnym wystrzałom, z powodu których cierpią wolno żyjące zwierzęta, zwłaszcza ptaki.

- Jutro wielu z was wybierze się na Pyromagic. Przed Sylwestrem apelowaliśmy o całkowitą rezygnacje z pokazów pirotechnicznych. Miasto zgodziło się zrezygnować. Czym różnią się fajerwerki odpalane w Sylwestra od tych podczas Pyromagic. Niczym - przemawiała jedna z organizatorem protestu.

- Wybuchy będą na Międzyodrzu. Tam bytuje bardzo dużo gatunków ptaków. W wyniku wybuchów one w panice się zrywają do lotu, rozbijają się o różne przeszkody. A tego nikt nie widzi, bo wpadają gdzieś w trzcinowiska, zarośla, do wody. Również i inne zwierzęta, bo tak bytują dziki - mówi Helena Freino ze Społecznej Straży Ochrony Zieleni.

Głosy mieszkańców są podzielone.

- Zwierzęta cierpią. Jestem przeciwna. - Jak była wojna to strzelali i tez nikomu się nic nie stało. - To fajna impreza i promocja naszego miasta. Jedni giną, jedni nie giną. - Można się obejść bez fajerwerków, a bez ptaków o wiele trudniej - mówią mieszkańcy.

Festiwal Pyromagic startuje w Szczecinie w piątek.
Relacja Anny Łukaszek
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Stop ekoterrorystom - idę na fajerwerki.
a jeżyki z elewacji uciekają hehe
a może zróbmy lasery na Odrze !
ciekawe kto im płaci?
czy to może permanentna głupota
Miasto zrezygnowało z fajerwerków na Sylwestra i już więcej tego błędu nie zrobi.
Jeśli już chcą protestować to niech się chociaż do tego przygotują. Argumenty o martwych zwierzętach - proszę o dowody. Takie teoretyzowanie wzbudza jedynie politowanie, nikt tego nie potraktuje poważnie.
Natomiast jest inny problem - do produkcji fajerwerków używa się wielu substancji, które są szkodliwe dla środowiska i jest to udowodnione. Do barwienia wybuchów używa się metali ciężkich, a materiałów wybuchowych zużywa się, jak napisano, kilka ton. I tego już lekceważyć nie można. To z tego powodu w wielu metropoliach zrezygnowano z pokazów sztucznych ogni.
" Jak była wojna to strzelali i tez nikomu się nic nie stało. - To fajna impreza i promocja naszego miasta. Jedni giną, jedni nie giną." xD kto się tak głupio wypowiedział. No tak, jak była wojna to strzelali i też nikomu się nic nie stało xD A Piromagic to fajna impreza i promocja naszego miasta - jedni giną, inni nie xD Genialne argumentacje.
Ciekawe ile tych ekoterrorystow ma duzego psa w malym mieszkanku w bloku? I twierdzi ze to milosc do zwierzat a nie dreczenie. Zostawcie pyromagic w spokoju!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty