Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
- To odpowiedz na nienawiść do Kościoła ze strony antychrześcijańskich środowisk, które w ostatnim czasie się wzmogły - mówią organizatorzy Diecezjalnej Drogi Krzyżowej.
O godzinie 19.30 tłumy chrześcijan ruszyły z Bazyliki Archikatedralnej pw. św Jakuba. Prowadził ich ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczeciński.

- Chciałabym po prostu wyrazić swoją solidarność z ludźmi, którzy wierzą. - Potrzebujemy w tym momencie bardzo dużo modlitwy. Tego spotkania pod krzyżem. Tam gdzie się spotykali i spotykają wierni przez wieki, którzy wierzą w Chrystusa. - Mogę adorować pana Jezusa, uczestniczyć w elementach, które pomagają mi skupić się bardziej na Bogu, na tym co jest naprawdę ważne, a nie tak sobie siedzieć w domu - mówili uczestnicy.

Droga krzyżowa była głównym punktem wydarzenia duszpasterskiego "Szczecin u stóp Krzyża". Rano na ulicach miasta odbył się męski różaniec, była także adoracja krzyża i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga krzyżowa zakończyła się na Jasnych Błoniach przy pomniku świętego Jana Pawła II. Według danych policji, wzięło w niej ponad 5 tysięcy wiernych.
Relacja Tomasza Duklanowskiego
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty