Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Nie ma zgody na podwyżki za wywóz śmieci w Goleniowie. Większość radnych nie poparła propozycji urzędników burmistrza Roberta Krupowicza.
Tam samym w Goleniowie wciąż obowiązuje stawka 12 złotych za odbiór odpadów od mieszkańca.

Początkowo wiceburmistrz Henryk Zajko chciał, aby cena za śmieci wzrosła do 30 złotych. W trakcie sesji radni burmistrza wnieśli jednak poprawkę do tej uchwały, zgodnie z którą po podwyżce opłata miałaby wynieść 21 zł. Większość radnych i tak nie przystała na tę propozycję.

Radni uważają, że kwoty przedstawiane przez urzędników nie są oparte na konkretnych wyliczeniach. Według nich, dowodem na to jest rozbieżność w proponowanych stawkach. Radni tłumaczyli, że nie będzie zgody na podwyżki, dopóki nie będą znane wyniki audytu w miejskiej spółce PGK, która zajmuje się odbiorem odpadów w Goleniowie. Z kolei władze w miasta tłumaczą, że podwyżka jest konieczna, aby do systemu odbioru odpadów nie dokładać z miejskiej kasy.

To już kolejna próba urzędników Roberta Krupowicza, którzy chcą przeforsować podwyżki za śmieci w gminie - kolejna nieudana. Wcześniej burmistrz proponował podwyżkę z 12 do 31 złotych.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty