Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Przy świnoujskiej latarni morskiej po deszczu w miejscu drogi, pojawia się staw, w którym pływają kaczki. Fot. Latarnia Morska Świnoujście
Przy świnoujskiej latarni morskiej po deszczu w miejscu drogi, pojawia się staw, w którym pływają kaczki. Fot. Latarnia Morska Świnoujście
Największy zabytek portowy w Polsce ma najgorszą infrastrukturę w Europie.
Przy świnoujskiej latarni morskiej po deszczu w miejscu drogi pojawia się staw, w którym pływają kaczki. Obrazek, choć zabawny, nie śmieszy opiekunów zabytku.

O planach stworzenia dojazdu do latarni morskiej i Fortu Gerharda w Świnoujściu mówi się już od ponad roku. Temat kończy się na rozmowach, bo drogi, jak nie było tak nie ma. Na tym cierpią nie tylko zwiedzający, ale i opiekunowie zabytków.

- Gdy patrzymy na zdjęcie pływających kaczek w wielkiej kałuży na środku drogi prowadzącej do latarni morskiej... niektórzy się śmieją. My raczej śmiejemy się, ale przez łzy - mówi Piotr Piwowarczyk z Fortu Gerharda.

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia wyjaśnia, że brak infrastruktury to czynnik tylko częściowo zależny od Miasta i uspokaja, że niezbędne formalności do budowy parkingu i drogi już są załatwiane.

- GazSystem wykona nową drogę doprowadzającą ruch do tych zabytków. Częściowe finansowanie będzie z pieniędzy, które gmina otrzymała na drogi dojazdowe do portu - poinformował prezydent.

Latarnia morska w Świnoujściu jest najwyższą ceglaną latarnią w Europie. Co roku zabytek zwiedzają dziesiątki tysięcy turystów.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty