Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Za dwa tygodnie będziemy świadkami rozbiórki pierwszego przęsła mostu w Podjuchach. Rozbiórka już się rozpoczęła, ale jeszcze nie jest tak widowiskowa, mówi Marek Duklanowski dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
- Most w Podjuchach jest już rozbierany, pierwsze efekty powinny być widoczne za około dwa tygodnie, kiedy od strony Podjuch pierwsze przęsło będzie demontowane. W tej chwili demontażowi ulegają części związane z siecią trakcyjną, a w następnej kolejności będą demontowane szyny - mówi Duklanowski.

Za dwa trzy tygodnie zobaczymy też nowe przęsło mostu, które będzie składane na brzegu rzeki.

- Nowa konstrukcja powstaje, już została zwieziona, niebawem będzie rozpoczęcie montażu. Najpierw musi być usypany nasyp od strony Zaleskich Łęgów. W ciągu najbliższych dwóch tygodni konstrukcja powinna być widoczna - dodaje Duklanowski.

W Podjuchach zostaną rozebrane przęsła powojenne, będą też wyburzone filary mostu. Najstarsze przęsło zwodzone będzie zachowane jak zabytek techniki.
Rozbiórka już się rozpoczęła, ale jeszcze nie jest tak widowiskowa, mówi Marek Duklanowski dyrektor Wód Polskich w Szczecinie.
Za dwa trzy tygodnie zobaczymy też nowe przęsło mostu, które będzie składane na brzegu rzeki .
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty