Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Nie chcemy smrodu pod naszymi oknami - tak mieszkańcy Osiedla 30-lecia w Gryficach sprzeciwiają się wylewaniu na polach leżących w sąsiedztwie ich domów odpadów z biogazowni, które będą służyć jako nawóz.
Gmina na wniosek przedsiębiorcy wydała pozytywną opinię w tej sprawie. Gnojowica ma być wylewana na obszarze 500 hektarów.

- Przede wszystkim brzydkie zapachy, spadek cen nieruchomości, skażenie wód powierzchniowych, dyskomfort mieszkańców, którzy tu mieszkają. - Mieszkam z rodziną, dwójką dzieci. Obawiam się o ich zdrowie. - To będą muchy, owady, to będzie więcej czegoś takiego nieprzyjemnego. - Oczekujemy od gminy stanowczej reakcji w tej sprawie. Nie wyobrażam sobie, że w okresie letnim nie otworzę okna w domach - mówią mieszkańcy.

Podczas dzisiejszej sesji rady gminy będziemy rozmawiać z mieszkańcami o problemie odpadów na polu - zapewnia Andrzej Szczygieł, burmistrz Gryfic.

- Jest grupa inicjatywna, żeby zrobić konsultację społeczną. Uzupełniają materiały i jestem zdania, żeby przeprowadzić konsultacje społeczne. Czy ludzie chcą czy nie chcą, a burmistrz tylko opiniuje. Decyzja należy do starostwa - mówi Szczygieł.

Ostateczną decyzję w sprawie wylewania tzw. fermentu na polach podejmie starosta gryficki Ryszard Chmielowicz. Trwa postępowanie administracyjne w tej sprawie.
Nie chcemy smrodu pod naszymi oknami - tak mieszkańcy Osiedla 30-lecia w Gryficach sprzeciwiają się wylewaniu na polach leżących w sąsiedztwie ich domów odpadów z biogazowni.
Podczas dzisiejszej sesji rady gminy będziemy rozmawiać z mieszkańcami o problemie odpadów na polu - zapewnia Andrzej Szczygieł, burmistrz Gryfic.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty