Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / _Alicja_ (domena publiczna)
Fot. pixabay.com / _Alicja_ (domena publiczna)
"Rząd Zjednoczonej Prawicy podjął bardzo dobrą decyzję w sprawie zakazu importu zbóż z Ukrainy" - mówił w audycji "Radio Szczecin na wieczór" Edward Kosmal z Solidarności Rolników Indywidualnych.
Przypomniał, że Komisja Europejska nie przedłużając zakazu wwozu produktów rolnych z Ukrainy, reprezentuje interesy wielkich koncernów, m.in. niemieckich.

- Najlepsze ziemie na Ukrainie to zajęły dzisiaj holdingi niemieckie, francuskie, belgijskie, które faktycznie są producentami zboża. To są ich interesy, zostały jakby pewien sposób zagrożone. Rząd Polski podjął bardzo właściwą decyzję. Uważamy, że to nie podlega żadnej dyskusji - mówił Kosmal.

Przewodniczący Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Adam Walterowicz przypomniał, ile ograniczeń musiało wprowadzić polskie rolnictwo, aby sprzedawać swoje towary w Unii Europejskiej. Decyzję rządu ocenia dobrze.

- Nie można tak na wariata wprowadzić. Z drugiej strony jest destabilizacja rynku spowodowana dopłatami i tym wszystkim. Trzeba taki czy inny rząd Polski wspierać w wysiłkach, żebyśmy mogli spokojnie tutaj rolnicy produkować zdrową polską żywność, bo tak naprawdę nie jesteśmy pewni co stamtąd przyjeżdża - mówił Walterowicz.

Zakaz importu zbóż z Ukrainy wprowadziła Polska, Słowacja i Węgry, a na miesiąc także Rumunia. Ukraina decyzję zaskarżyła do światowej organizacji handlu.
Przypomniał, że Komisja Europejska nie przedłużając zakazu wwozu produktów rolnych z Ukrainy, reprezentuje interesy wielkich koncernów, m.in. niemieckich.
Przewodniczący Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Adam Walterowicz przypomniał, ile ograniczeń musiało wprowadzić polskie rolnictwo, aby sprzedawać swoje towary w Unii Europejskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty