Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Port lotniczy Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta. źródło: wikipedia.pl
Port lotniczy Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta. źródło: wikipedia.pl
Nowe lotnisko Berlin-Brandenburg bez pomocy finansowej nie przetrwa.
Koronakryzys spowodował ogromne straty finansowe w branży turystycznej i transportowej. Jak informują niemieckie media otwarte pod koniec października nowe lotnisko "Berlin-Brandenburg" boryka się z dużymi problemami finansowymi.

Władze lotniska przyznają, że nie uda się utrzymać biznesplanu, który zakładał uzyskanie rentowności w 2025 roku. Nowe międzynarodowe lotnisko im. byłego kanclerza Willy'ego Brandta zostało otwarte po 14 latach budowy i dziewięć lat później niż planowano.

Spółka zarządzająca portem lotniczym "Berlin Brandenburg" informuje, że utrata przychodów spowodowana spadkiem liczby pasażerów poważnie zagraża egzystencji lotniska.

Jak twierdzi dziennik "Handelsblatt" – spółka jeszcze w tym roku domaga się od władz Berlina i Brandenburgi, oraz od władz federalnych ponad 200 milionów euro wsparcia finansowego.

W tym tygodniu władze Berlina i Brandenburgii, które są w posiadaniu po 37 procent udziałów w spółce przekazały na działalność lotniska po 74 miliony euro, natomiast rząd federalny ma zapłacić w najbliższym czasie jeszcze 52 miliony.

Biuro departamentu finansów z berlińskiego senatu przyznaje, że bez pomocy finansowej działalność lotniska nie byłaby możliwa. Senat Berlina zamierza dofinansować nowe lotnisko "Berlin-Brandenburg" także w roku 2021.
Relacja Waldemara Maszewskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty