Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W Stanach Zjednoczonych padł kolejny rekord hospitalizacji pacjentów ciężko przechodzących zakażenie COVID-19. Amerykańskie władze podają szczegóły dot. dystrybucji szczepionki przeciwko koronawirusowi.
Minionej doby w USA do szpitali trafiło ponad 100 tys. osób. To najwięcej od początku pandemii. W niektórych placówkach medycznych nie ma już wolnych miejsc dla zakażonych COVID-19.

Tymczasem koncern farmaceutyczny Moderna z Bostonu poinformował, że do końca pierwszego kwartału 2021 roku będzie dostępnych od 100 do 125 milionów dawek szczepionek.

- Wiadomo, jak będzie szczepionka dystrybuowana: mówi się o centralnym rozdzielniku, a później o zapotrzebowaniu lokalnym, m.in. stanowym w zależności od gęstości zaludnienia. Pojawiają się sugestie, by wziąć pod uwagę stopień zagrożenia w poszczególnych rejonach USA - mówi znawca amerykańskiej sceny politycznej, redaktor naczelny prestiżowego tygodnika Express, Andrzej Wąsewicz.

Ostateczną decyzję co do dopuszczenia szczepionek do publicznego użycia - do 15 grudnia - podejmie agencja rządowa ds. żywności i leków.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty