Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/GovKemp
źródło: https://twitter.com/GovKemp
Trzeci raz w ciągu ostatnich dwóch tygodni zima paraliżuje wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Żywioł wciąż zagraża 85 milionom mieszkańców. Taka sytuacja trwa już od dwóch dni.
W poniedziałek linie lotnicze z powodu obfitych opadów śniegu, oblodzenia oraz silnego wiatru na wschodnim wybrzeżu USA musiały odwołać kolejnych 1200 lotów. Od niedzieli to już razem 4000 odwołanych rejsów. 450 zanotowało bardzo duże opóźnienia.

Gubernatorzy stanowi zwrócili się o pomoc do członków Gwardii Narodowej. Wyposażeni są oni w specjalne piły łańcuchowe do usuwania powalonych drzew i ciężkie pojazdy taktyczne zdolne do poruszania się po głębokim śniegu w kluczowych miejscach.

W części regionów spadło blisko pół metra białego puchu, ale najgorsza jest burza lodowa. Z kolei na Florydzie tornada zniszczyły dziesiątki domów.

- Proszę was, w najbliższym czasie unikajcie poruszania się po drogach. Wiele części naszego stanu jest sparaliżowanych. Pada marznący deszcz, jest bardzo niska temperatura, jest ślisko, nie lekceważcie zagrożenia - ostrzega gubernator Georgii, Brian Kemp.

W 11 stanach ponad 200 tysięcy gospodarstw domowych pozbawionych jest dopływu energii elektrycznej.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty