Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Stany Zjednoczone nie planują rozmieszczenia broni jądrowej w krajach, które przystąpiły do NATO po 1997 - poinformował Polskie Radio Biały Dom.
Przedstawiciel urzędu amerykańskiego prezydenta zaznaczył, że USA i NATO stale analizują zmieniające się warunki bezpieczeństwa międzynarodowego.

"Stany Zjednoczone i sojusznicy z NATO stale oceniają zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa. W chwili obecnej USA nie planują rozmieszczenia broni jądrowej na terytorium członków NATO, którzy przystąpili do sojuszu po 1997 roku" - stwierdził Biały
Dom odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego o możliwość włączenia Polski do programu „nuclear sharing” czyli porozumienia o Udostępnianiu broni jądrowej w ramach NATO. Po dalsze komentarze w tej sprawie Biały Dom odesłał do urzędu prezydenta Andrzeja Dudy.

O możliwości objęcia naszego kraju polityką udostępniania broni jądrowej w ramach NATO polski prezydent mówił w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska". Prezydent powiedział, że polska strona rozmawiała na ten temat z amerykańskimi przywódcami i że „temat jest otwarty”.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty