Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jerozolima. Fot. www.pixabay.com/photo-556044 (domena publiczna)
Jerozolima. Fot. www.pixabay.com/photo-556044 (domena publiczna)
Sprawcą ataku w Silwan we wschodniej Jerozolimie okupowanej przez Izrael, nieopodal Starego Miasta, w którym rannych zostało dwóch Izraelczyków, był 13-letni chłopiec.
Muhammad Aliyat ze wschodniej Jerozolimy został zneutralizowany przez przechodniów, obecnie leczony jest w policyjnej karetce. Sprawa została zaklasyfikowana jako atak terrorystyczny.

Napastnik otworzył ogień w Silwan we wschodniej Jerozolimie okupowanej przez Izrael, nieopodal Starego Miasta. Strzelał do grupy pięciu izraelskich osadników. Ranne zostały dwie osoby, dwudziestoparoletni syn i 59-letni ojciec. Ich stan jest poważny, ale stabilny.

Do ataku nie przyznała się na razie żadna grupa operująca w tym regionie. Rzecznik Hamasu Hazem Qassem przyjął to zdarzenie z zadowoleniem, nazywając strzelaninę bohaterską akcją, która potwierdza akcję oporu Palestyńczyków na okupowanych terytoriach oraz odpowiada na zbrodnie popełniane przez Izraelczyków.

To kolejny incydent w tym mieście w ciągu ostatniej doby. Wczoraj 21-letni Palestyńczyk zabił siedem osób i ranił trzy inne w synagodze we wschodniej Jerozolimie.

Izraelska policja zdecydowała się na stałe rozmieszczenie w Jerozolimie jednostki specjalnej Straży Granicznej Jamam, aby zapewnić natychmiastową reakcję w przypadku jakiejkolwiek operacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty