Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / Mojpe
Fot. pixabay.com / Mojpe
Od 23 do 31 stycznia 2023 tego roku zarejestrowano w Polsce ponad 227 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność wynosiła prawie 76 na 100 tysięcy osób. Odnotowano 23 zgony z powodu grypy. Dziś Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH opublikował najnowszy meldunek epidemiczny w tej sprawie.
Profesor Lidia Brydak, kierownik Krajowego Ośrodka do spraw Grypy poinformowała, że od początku sezonu grypowego, czyli od 1 października ubiegłego roku, z powodu zarażenia grypą i wirusami grypopodobnymi, zachorowały ponad trzy miliony osób. Liczba zgonów z powodu grypy jest zaniżona ze względu na małą liczbę wykonywanych badań diagnostycznych w kierunku zakażenia wirusem grypy.

W poprzednim meldunku - siedmiodniowym - Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego informował o około 194 tysiącach zachorowań na grypę i podobne infekcje.
Profesor Lidia Brydak, kierownik Krajowego Ośrodka do spraw Grypy poinformowała, że od początku sezonu grypowego, czyli od 1 października ubiegłego roku, z powodu zarażenia grypą i wirusami grypopodobnymi, zachorowały ponad trzy miliony osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty