Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Wojna na Ukrainie wybuchła 24 lutego 2022 roku. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Dowódca Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej, admirał Wiktor Sokołow i ponad 30 innych oficerów zginęło w wyniku ukraińskiego ataku na kwaterę główną rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu.
Ekspert wojskowy, były pracownik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, Iwan Stupak mówi, że to jest wyjątkowy dzień, ponieważ cała flota Rosji została bez kierownika i znajduje się w panice.

- Teraz nie ma głównego, który rządzi wszystkim. W trybie awaryjnym będą decydować w Sztabie Generalnym Rosji lub na Kremlu, jak zarządzać. Budynek nie zostanie odbudowany, nie ma komunikacji, nie wiadomo, w jaki sposób koordynować flotę Czarnomorską na morzu i na ziemi. Jest to bardzo ciekawa historia, że kraj, który w zasadzie nie ma własnej marynarki, unicestwił dowódcę floty wroga - ocenił Stupak.

Poza atakiem na budynek sztabu generalnego marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej Ukraina także zlikwidowała łódź podwodną i duży statek desantowy.
- Teraz nie ma głównego, który rządzi wszystkim. W trybie awaryjnym będą decydować w Sztabie Generalnym Rosji lub na Kremlu, jak to wszystko zarządzać. Budynek nie zostanie odbudowany, nie ma komunikacji, nie wiadomo, w jaki sposób koordynować flotę Czarnomorską na morzu i na ziemi. Jest to bardzo ciekawa historia, że kraj, który w zasadzie nie ma własnej marynarki, unicestwił dowódcę floty wroga - ocenił Stupak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty