Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę o funduszach tymczasowych, które pomogła uniknąć zawieszenia działalności rządu poprzez uchwalenie 45-dniowego państwowego budżetu. Nie przewiduje on jednak dodatkowego finansowania dla Ukrainy.
W niedzielę w Białym Domu prezydent Joe Biden obiecał, że Stany Zjednoczone "nie odejdą" od Ukrainy. Ponadpartyjna grupa przywódców w Senacie Stanów Zjednoczonych również obiecała głosować w sprawie większej pomocy dla kraju.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł, że spadek wsparcia Waszyngtonu może mieć poważne konsekwencje dla wysiłku wojennego - zgodnie przypominają amerykańskie media. Tutejsze środki masowego przekazu dodają, że Ukraiński rząd współpracuje ze swoimi partnerami w Waszyngtonie, aby zapewnić, że budżet, nad którym Kongres będzie pracował przez następne 45 dni, uwzględni nowe fundusze, które pomogą Kijowowi zbrojnie pokonać Rosję.

Projekt budżetowej ustawy tymczasowej pierwotnie przewidywał finansowanie Ukrainy w celu pomocy Kijowowi w walce z inwazją Rosji na pełną skalę, ale fundusze te wycofano po sprzeciwie części konserwatystów podczas negocjacji.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Izba Reprezentantów podda pod głosowanie odrębny projekt ustawy o wsparciu dla Ukrainy.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty