Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Księżna Danii Maria Elżbieta otworzyła w środę uroczyście komorę testową w duńskiej firmie KK Elektronic w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Księżna Danii Maria Elżbieta otworzyła w środę uroczyście komorę testową w duńskiej firmie KK Elektronic w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Księżna Danii Maria Elżbieta otworzyła w środę uroczyście komorę testową w duńskiej firmie KK Elektronic w Szczecinie.
Inwestycja kosztowała 18 milionów złotych. W komorze bada się wytrzymałość szaf rozdzielczych, które później są montowane w wiatrakach elektrowni wiatrowych.

Księżna Maria przecięła wstęgę, a później kabel elektryczny - w ten sposób otworzyła komorę testową.

- W komorze będzie sprawdzanych 80 szaf rozdzielczych miesięcznie - mówi Artur Żelazny, który w firmie odpowiada za testy. - Testujemy tu szafy o mocy trzech megawatów. Można dzięki temu rozświetlić 30 tysięcy żarówek.

W KK Elektronic pracuje prawie pół tysiąca osób. - Firma chce zwiększyć zatrudnienie o kolejne sto - mówi Sebastian Świątek. - To jest produkcja, która wymaga przede wszystkim montażu. Nie potrzebujemy zbyt wielu maszyn do składu tych rozdzielnic.

KK Elektronic będzie rozwijał produkcję w Szczecinie. Już dziś przygotowuje nowe hale.

Książę Danii Fryderyk i jego żona księżna Maria Elżbieta przyjechali w środę do Szczecina. Duńska para książęca przyjechała do Polski dwa dni temu na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Celem wizyty jest ożywienie i pogłębienie współpracy gospodarczej między Polską i Danią.

Jeszcze w środę księżna Maria Elżbieta odwiedzi wystawę na Zamku Książąt Pomorskich. Para książęca spotka się także z żołnierzami z Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, a między 16 i 17 - z załogą duńskiej jednostki marynarki wojennej "Niels Juhl", która cumuje u stóp Wałów Chrobrego.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty