Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Kongres Morski w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Kongres Morski w Szczecinie. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piątek jest drugim i ostatnim dniem 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie. To spotkanie osób związanych z portami, stoczniami, rybołówstwem czy polskimi rzekami.
Wśród najważniejszych tematów drugiego dnia kongresu są m.in. inwestycje w portach, rola szkół zawodowych w kształceniu kadr dla branży czy źródła finansowania udrożnienia polskich szlaków wodnych.

Przedstawiciele rządu twierdzą, że inwestycja w gospodarkę morską i żeglugę śródlądową opłaci się wszystkim. Wśród nich jest premier Beata Szydło. - Polska potrzebuje rozwoju przemysłu stoczniowego oraz rozwoju żeglugi śródlądowej - mówiła szefowa rządu podczas inauguracji kongresu.

Samo udrożnienie rzek będzie kosztować dziesiątki miliardów złotych. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk jest jednak spokojny. - EBOR, EBI czy Bank Światowy są zainteresowane przede wszystkim właśnie rozwijaniem żeglugi oraz inwestowaniem w żeglugę - podkreśla szef resortu.

Uczestnicy kongresu porozmawiają także o morskiej odnodze nowego Jedwabnego Szlaku z Chin do Europy, budowie okrętów wojennych w polskich stoczniach czy morskich farmach wiatrowych.

Początek obrad zaplanowano na godzinę 10. Kongres zakończy się podsumowaniem o 18.30 na Wałach Chrobrego. Jak informują organizatorzy, w ciągu dwóch dni w wydarzeniu uczestniczyć będzie około 800 osób.
Relacja Karola Tokarczyka/Informacyjna Agencja Radiowa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty