Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Ksiądz Tomasz Kancelarczyk i radny Dariusz Matecki uniemożliwili przeprowadzenie akcji feministkom, które chciały wieszać dziecięce buciki przy kościele Jana Chrzeciciela w Szczecinie. Kilkanaście osób chciało w ten sposób protestować przeciwko pedofilii w kościele.
Ksiądz i radny zbierali buciki na dzieci uratowane od aborcji, której domagają się protestujące feministki i działacze LGBT.

- Jakiego kościoła bronicie panowie? Pedofilów? Jezus by się was wstydził. Jakiego kościoła broni pan Matecki, czy też te osoby, które przysyłają mi groźby karalne. System jest taki, że chroni gwałcicieli - mówiła Bogna Czałczyńska, pełnomocnik marszałka Olgierda Geblewicza ds. równego traktowania kobiet.

- Wszyscy jesteśmy przeciwko pedofilom, tylko pani jest jeszcze przeciwko kościołowi katolickiemu. - Nie obrażajmy. - To przekaże pani te buciki czy nie? Będzie pani z nimi tylko paradować. Możemy pomóc kobietom - mówili zgromadzeni i radny.

- Zbieram te buciki, żeby je przekazać Fundacji Małych Stópek. Żeby rzeczywiście pomóc kobietom, a nie tylko krzyczeć i brać za to pieniądze. To jest po prostu czyste uderzenie w Kościół katolicki ze względu na to, że jest ostoją polskości. Kościół przez lata pomagał Polakom, w czasach komunizmu, zaborów, największych powstań. Jest też ostoją obrony tradycyjnej rodziny, a oni próbują w to uderzać. To jest nowy odłam bolszewizmu - mówi Dariusz Matecki, radny PiS.

Feministki chciały zawiesić buciki na płocie kościoła Jana Chrzeciciela, w którym przed miesiącem został pobity proboszcz. Bucików ostatecznie nie zawiesiły.
Relacja Tomasza Duklanowskiego
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 12 komentarzy

A ten Matecki to teraz wszędzie strach lodówkę otworzyć żeby nie wyskoczył !
Ukrywanie w kościele pedofilii, a zwłaszcza księży pedofilów ma charakter systemowy.
Podobnie jak krycie hejterów Ziobry.
Jedna sitwą. Swój kryje swego
Feministki i ludzie z LGBT uderzaja w kosciol, hahaha. Bolszewizm, hahaha :) Ojejku, dawno sie tak nie usmialem. Odstawcie to co pijecie i rozliczcie sie w koncu z tego bagna - bez politykierow i pseudowyznawcow! Rozliczcie sie jak minimum przyzwoitosci wymaga!!! Jak bycie czlowiekiem i bycie fair podpowiada!
Atakowanie Kościoła to uderzanie w fundamenty Polski. Marszałek widocznie popiera takie działanie swojego pracownika.
Kopiowanie.
Prezydent Wałęsa miał ... kapciowego Wachowskiego.
Marszałek Geblewicz ma ... bucikową.
Drogie Radio Szczecin, kiedy w końcu nauczycie pisać się poprawnie "Kościół katolicki"? Fara szczecińska to także kościół, ale św. Jana Chrzciciela, a nie jakiegoś tam spod Kaskady. Wszyscy w Radiu byli dzisiaj zabiegani, ale to nie jest wytłumaczenie, żeby uprawiać rzetelne dziennikarstwo w tak niechlujny sposób.
Ciekawe, ilu spośród z tych bucikowców broni jeszcze dzieci będąc za aborcją?
Ci którzy najwięcej krzyczą najmniej robią.
Ci którzy wskazują palcem na innych pozostałymi czterema wskazują na siebie!
Kto wie ile te feministki skrzywdziły dzieci. A teraz szukają winnych gdzie indziej, pewnie by na nie nie patrzono.
Brawo dla radnego Dariusza Mateckiego! Brawo dla księdza Tomasza Kancelarczyka (takich odważnych, zaangażowanych, a zarazem mądrych kapłanów nam trzeba). Jestem naprawdę zbudowany ich postawą. Odwagą i zaangażowaniem Ci obaj przedstawiciele obrony wartości konserwatywnych w tym jakże ważnej rodziny opartej na zdrowych fundamentach dają przykład że warto występować przeciw lewicowym atakom, w tym wypadku na kościół, a zatem nie tylko na księży ale i na wiernych. Pokazują że nie warto się wstydzić, ba że mamy obowiązek wyjść ze swojej strefy komfortu i biernej postawy broniąc tego co ważne dla nas, bo inaczej środowiska lewicowo liberalne zadepczą nas jak trawę, zakrzyczą.
Moje ukłony.
nie wdając się w szczegóły prośba do redakcji o rzetelność, kościół św. Jana Chrzciciela znajduje się kilkaset metrów dalej, a wydarzenie miało miejsce przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa …
Niech Matecki najpierw zapyta o pedofilię marszałka Kuchcińskiego (14 letnia dziecięca prostytutka). A potem tego co posła z PiSu, o którym prawicowa (!) prasa w 2015 roku pisała, że jest "wielbicielem małych dzieci" bynajmniej nie w kontekście miłości ojcowskiej. Szkoda, że nazwisko nie wyciekło.
A potem niech udzieli odpowiedzi, dlaczego jego partia, rząd, kryją pedofilii w sutannach. Po filmie Sekielskiego odbywa się tylko festiwal pozorowanych ruchów.
Do @krzysiek Wydarzenie miało dwie części. Pierwszą przed kościołem pw. NSPJ i drugą pod kościołem pw. św. Jana Chrzciciela. Pikietujący przeszli spod świątyni przy placu Zwycięstwa pod wspomniany kościół przy ul. Bogurodzicy.
Ciekawe czasy nastały... Coraz częściej środowiska feministyczne działają na szkodę kobiet, środowiska lgbt - na szkodę osób odmiennej orientacji, itd. Widać, że komuś zależy na podziale społeczeństwa. Powinniśmy się jednoczyć i tworzyć silny naród.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty