Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Będzie apelacja od wyroku dla 19-latka za Szczecina oskarżonego o sześć przestępstw. W piątek zapadł wyrok w jego sprawie.
Patryk M. trafi za kraty łącznie na 4 lata: za zabicie psa i znęcanie się nad dwoma kotami. A także za rozbój na dwóch 13-latkach, groźby wobec nieletniego i zniszczenie komórki byłej dziewczyny.

O młodym mężczyźnie zrobiło się głośno z powodu przestępstw dokonanych na zwierzętach. Właśnie za te czyny sąd skazał go na 2 lata za kratami. Za pozostałe - na kolejne dwa.

Prokurator domagał się dla Patryka M. łącznie 8 lat więzienia.

Sędzia Marek Dalidowicz uwzględnił jednak okoliczności łagodzące.

- Sąd uwzględnił młody wiek tego pana. Sąd jest zobowiązany przede wszystkim sięgać po funkcję wychowawczą wyroku. Nie działał pan w jakiś sposób zaplanowany, z determinacją, a wydaje się, że były to czyny impulsywne - powiedział sędzia Dalidowicz.

Agnieszka Bagińska, której kotkę okaleczył Patryk M. jest zdania że kara jest zbyt łagodna.

- Kpina to jest dla mnie, powinien dostać więcej. 8 lat, których żądał prokurator - powiedziała Bagińska.

Patryk M. na koniec procesu wyraził skruchę i przeprosił.

- W swoim życiu zrobiłem trochę głupot, większość była niezamierzona. Nie chciałem nikogo skrzywdzić. Bardzo przepraszam - powiedział.

Pierwotnie, media obiegła informacja o zmarłym psie, który miał być pocięty i zszyty sznurowadłem. W piątek sędzia tego nie potwierdził. Dodał za to, że zmarłe zwierzę było zaniedbane - tak ma wynikać z sekcji zwłok, której dokumentacja na pewnym etapie procesu zaginęła. Teraz jednak się odnalazła.

Oskarżyciele z Fundacji PsoTy i Koty twierdzą jednak, że na własne oczy widzieli rany cięte zwierzęcia, które były zaszyte. Będą się odwoływać od wyroku.

Obrońca Patryka M. zapowiedziała apelację.

19-latek ma też 10-letni zakaz posiadania zwierząt. Musi również wpłacić 3 tys zł na rzecz TOZ.
Relacja Anny Łukaszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty