Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Kosztowała miasto 100 tysięcy złotych i po jednym sezonie leży w magazynie. Chodzi o choinkę, która rok temu stała na placu Lotników przy okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego.
W tym roku nie znajdziemy jej jednak na żadnym z placów. Choinka czeka na następne sezony w magazynie w Kliniskach koło Szczecina.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym drzewko nie mogło stanąć, bo zabrakłoby miejsca na inne atrakcje - tłumaczy Małgorzata Miszczuk z Żeglugi Szczecińskiej.

- W tym roku jest i namiot, gdzie funkcjonuje kino, "warsztatownia" i także scena, gdzie występują zespoły. Chcieliśmy, aby było dość miejsca na to, aby szczecinianie i turyści mogli przyjść, posłuchać - mówi Miszczuk.

Chodzi o oszczędności - dodaje Paulina Łątka z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

- Podobnie zrezygnowaliśmy z wyeksponowania również innych ozdób świątecznych. Ma to związek po prostu z oszczędnościami - mówi Łątka.

Choinka kosztowała miasto 100 tysięcy złotych. Jej montaż i demontaż dodatkowe 40 tys. zł, a to kwota, którą urząd próbuje zaoszczędzić nie wystawiając drzewka na ulicach Szczecina. Jednocześnie miasto zapłaciło firmie zewnętrznej 32 tysiące złotych za jego magazynowanie.

Rok temu w publicznych biuletynach magistrat podawał, że to najwyższa choinka w Szczecinie i mierzy 18 metrów wysokości. Próbowaliśmy się dowiedzieć, gdzie dokładnie magazynowane jest drzewko, jednak sami urzędnicy tego nie wiedzą. Dostaliśmy jedynie nazwę prywatnej firmy, do której numery telefonu są już nieaktywne.

Przedstawiciele Urzędu Miasta nie są w stanie podać nam kontaktu do firmy, której powierzyli choinkę o wartości około 100 tysięcy złotych.
Relacja Bartłomieja Czetowicza
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 5 komentarzy

Kolejna Fryga?
Kto miał zarobić, to już zarobił.
Jak w Misiu: To jest choinka na miarę naszych marzeń i możliwości
Najlepsze interesy robi się na słomianych interesach
Magazynowanie choinki za 32 tys. PLN /rok a montaż za 40 tys. PLN. Jesteśmy nieprzyzwoicie bogatym miastem a później podwyżki wszystkiego co się da. Złodziejstwo!
Co ma własność miejska do żeglugi szczecińskiej ?? To Gmina już nie posiada własnych terenów ?!
A komu by z UM korona z głowy spadła " gdyby choinka została postawiona" w jednej z dzielnic miasta; chyba że włodarze ( a tak się zachowują !) uznają ze Szczecin to tylko Centrum Miasta. A choinka została zakupiona z pieniędzy wszystkich mieszkańców ! Myślę że tym powinna zająć się Komisja Rewizyjna Miasta i Radni aby sprawdzić czy czasem nie została uszkodzona podczas demontażu skoro została ukryta w magazynach poza miastem za 32 tys !! Wystarczająco dużo miejsca pozostało na wjeździe Trasy Zamkowej do Miasta aby choinka tam również stała...Tłumaczenia o oszczędnościach to istna ŻENADA !!
Montuj pan choinke panie prezydent!
prze cie my mieszkańcy płacimy za prąd !
A PODWYŻSZ-KA BEDZIE 2020 !
'Na Jarmarku Bożonarodzeniowym drzewko nie mogło stanąć, bo zabrakłoby miejsca na inne atrakcje - tłumaczy Małgorzata Miszczuk z Żeglugi Szczecińskiej."
Ale miejsce do sprzedaży choinek w tym miejscu się jednak znalazło ...atrakcja jakich dziesiątki w Szczecinie przed Bożym Narodzeniem ; wytłumaczenie pokrętne...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty