Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Narodowa Pielgrzymka do Rzymu przełożona. Co to oznacza dla biur pielgrzymkowych? Fot. www.wikipedia.org
Narodowa Pielgrzymka do Rzymu przełożona. Co to oznacza dla biur pielgrzymkowych? Fot. www.wikipedia.org
Co najmniej 10 autokarów z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej miało jechać na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu. Kilka dni temu Episkopat poinformował, że wyjazd na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II z 17 maja został przełożony na późniejszy termin.
Zwróciliśmy się do Episkopatu, żeby nie odwoływał, a przełożył pielgrzymkę do Rzymu - mówi ks. Maciej Pliszka, który stoi na czele fundacji Dzieło św. Jakuba, w ramach której działa Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago.

- To jest stan dla biur turystycznych i pielgrzymkowych dający pewną perspektywę działania; gdy tak nagle znaleźliśmy się w sytuacji związanej z koronawirusem, to wiele biur stanęło na krawędzi bankructwa. W jednym momencie straciły dochody, mało tego: depozyty, które zostały zapłacone i poszły w świat - za hotele, za transfery i bilety lotnicze - są zamrożone, a w wielu przypadkach po prostu przepadły - zaznacza ks. Pliszka.

Nie ma nowej daty wyjazdu do Rzymu.

- Dobrą datą i miesiącem związanym z rocznicami i wspomnieniami św. Jana Pawła II był październik - rocznica wyboru i pierwszej mszy świętej inaugurującej tamten pontyfikat - dodaje ks. Pliszka.

Do czasu końca pandemii na pewno jednak żadne daty nie zostaną wyznaczone.
Relacja Piotra Kołodziejskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty