Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mimo otwarcia granic ten sąsiadujący z naszym regionem niemiecki land wciąż nie zezwala na wjazd do siebie tych, którzy nie mają wykupionego noclegu.
- To strategia przywracania normalności przyjęta przez miejscowy rząd - mówi Katarzyna Werth, radna z Locknitz. - Od 25 maja otwiera się stopniowo na turystykę i niestety ci jednodniowi turyści nie będą mogli jeszcze tutaj do nas przyjeżdżać - tłumaczy Werth.

Obostrzenia mają graniczną datę, to 30 czerwca. Polska radna ma jednak nadzieję, że uda się przekonać Niemców, żeby znieśli je wcześniej. - Wydaje mi się, że rzeczywiście to może chwilę potrwać nawet do tego 30 czerwca. Mimo wszystko będę starała się interweniować i podpytywać tydzień po tygodniu. Wiem, że ten gabinet się spotyka co tydzień - dodaje Werth.

Obecnie za jednodniowy pobyt w Meklemburgii-Pomorzu Przednim można zapłacić karę nawet za spacer lub jazdę rowerem np. ze Świnoujścia do Ahlbeck.
- To strategia przywracania normalności przyjęta przez miejscowy rząd - mówi Katarzyna Werth, radna z Locknitz.
- Mimo wszystko będę starała się interweniować i podpytywać tydzień po tygodniu. Wiem, że ten gabinet się spotyka co tydzień - dodaje Werth.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty