Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jarosław Rzepa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jarosław Rzepa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W I turze wyborów prezydenckich kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz, uzyskał niespełna 2,5 procent poparcia. - Ten wynik jest rozczarowujący i trzeba pomyśleć, jak odzyskać elektorat - mówił w "Popołudniowej Przeplatance" Radia Szczecin poseł PSL, Jarosław Rzepa.
- Będziemy rozmawiać na temat tego co robić dalej po męsku. Dzisiaj scena polityczna jest bardzo mocno podzielona na lewą i prawą stronę, pośrodku brakuje miejsca dla Lewicy i dla nas. Musimy znaleźć sposób, aby odbudować ten elektorat, musimy odbić polską wieś - powiedział Rzepa.

Rzepa dodał również, że PSL nie rozważa wejścia w koalicję ani z PiS-em, ani z PO. - Nie ma takiej opcji, aby Polskie Stronnictwo Ludowe kiedykolwiek zawarło porozumienie lub sojusz z Prawem i Sprawiedliwością. My będziemy samodzielni, ani nie z Prawem i Sprawiedliwością, ani z Platformą Obywatelską. Będziemy samodzielni, tak jak do tej pory byliśmy i jesteśmy od 125 lat - podsumował Rzepa.

Wśród mieszkańców wsi Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał 3-procentowe poparcie. Najwięcej - bo prawie 55 procent - mieszkańców małych miejscowości głosowało natomiast na Andrzeja Dudę.
- Musimy znaleźć sposób, aby odbudować ten elektorat, musimy odbić polską wieś - powiedział Rzepa.
- Będziemy samodzielni, tak jak do tej pory byliśmy i jesteśmy od 125 lat - podsumował Rzepa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty