Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. TOZ w Szczecinie
Fot. TOZ w Szczecinie
Fot. TOZ w Szczecinie
Fot. TOZ w Szczecinie
Porzucił altankę, a w niej... małpkę. Do zdarzenia doszło na szczecińskiej Wyspie Puckiej.
Mężczyzna, który tam mieszkał wyprowadził się, ale zwierzę pozostawił w klatce. Piszczącą małpę usłyszał sąsiad, który powiadomił inspektorów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Ci podjęli szybką interwencje, dzięki czemu zwierzę nie umarło z głodu - mówi Karolina Winter-Zielińska, ze szczecińskiego TOZ-u. - Małpka była w stanie ogólnym dobrym, dlatego że zgłoszenie było bardzo szybkie. Małpka była w klatce, wystraszona, ale bez problemu udało się ją zabezpieczyć i przetransportować w docelowe miejsce.

Jak dodaje inspektor TOZ-u, mężczyzna uciekł bez małpki, bo ciągnął się za nią nieprzyjemny specyficznych zapach. - Tego typu zwierzęta bardzo śmierdzą. Wymagają ogromnych nakładów finansowych, opieka nie jest łatwa, bardzo kosztowna - tłumaczy Winter-Zielińska.

Małpka została przekazana do ośrodka Zwierzogród w Wielgowie, gdzie będzie mieć opiekę i odpowiednią wolierę.
- Ci podjęli szybką interwencje, dzięki czemu zwierzę nie umarło z głodu - mówi Karolina Winter-Zielińska, ze szczecińskiego TOZ-u.
Jak dodaje inspektor TOZ-u, mężczyzna uciekł bez małpki, bo ciągnął się za nią nieprzyjemny specyficznych zapach.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty