Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jarosław Rzepa. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Jarosław Rzepa. Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego komentuje politykę socjalną rządu Zjednoczonej Prawicy - Nauczyliście ludzi tylko wyciągania ręki - mówił w "Kawiarence politycznej" Radia Szczecin Jarosław Rzepa z PSL.
- Mam nadzieję, że pan będzie miał to odwagę powiedzieć na wiecu - odpowiadał z kolei wojewódzki radny PiS, Rafał Niburski.

Wypowiedź posła Ludowców może dziwić, bowiem to PSL był jednym klubem opozycyjnym, który poparł rozszerzenie rządowego programu Rodzina 500+ na pierwsze dziecko.

- Praca była wartością, a wy nauczyliście ludzi wyciągania ręki! - ocenił Jarosław Rzepa.
- "Nauczyliśmy wyciągania ręki". Nieźle. Zbliżają się wybory, niech pan to powie ludziom na wiecach wyborczych, że ludzie tylko wyciągają rękę. Niech pan to powie publicznie - wezwał Rafał Niburski.
- Bardzo wielu ma podobne zdanie jak ja, że niestety, praca w Polsce nie ma dziś wartości, bo wystarczy pójść, złożyć kilka druczków i pieniądze się ma. A ci, co pracują, niestety, ich nie mają - dodał Rzepa.

Najbardziej popularne rozwiązania socjalne takie jak 500+ czy 300+ nie są powiązane z zatrudnieniem. Według najnowszych badań bezrobocie w Polsce jest rekordowo niskie. W grudniu w całym kraju wyniosło 5,4 proc., a w Szczecinie - 3 proc.
- Praca była wartością, a wy nauczyliście ludzi wyciągania ręki! - ocenił Jarosław Rzepa. - "Nauczyliśmy wyciągania ręki". Nieźle. Zbliżają się wybory, niech pan to powie ludziom na wiecach wyborczych, że ludzie tylko wyciągają rękę. Niech pan to powie publicznie - wezwał Rafał Niburski. - Bardzo wielu ma podobne zdanie jak ja, że niestety, praca w Polsce nie ma dziś wartości, bo wystarczy pójść, złożyć kilka druczków i pieniądze się ma. A ci, co pracują, niestety, ich nie mają - dodał Rzepa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty