Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zmiany decyzji nie będzie, punkt Szczecińskiego Centrum Świadczeń na Prawobrzeżu nie zostanie przywrócony.
Przypomnijmy, został on zlikwidowany z końcem ubiegłego roku. Decyzja nie spodobała się mieszkańcom i radnym.

Wątpliwości rozwiewa zastępca prezydenta Szczecina Daniel Wacinkiewicz, w odpowiedzi na interpelację Krzysztofa Romanowskiego, radnego PiS.

Niezadowoleni z takiego rozwiązania są mieszkańcy Prawobrzeża: - To źle, powinno być wszystko tak zrobione, żebyśmy mieli dostęp i nie mieli za daleko. Tu chodzi przecież również o starsze osoby. - Jechać na Kadłubka to jest kawałek drogi...

Radni PiS zwracali uwagę, że w ten sposób Prawobrzeże miasta jest marginalizowane: - Zaapelujemy do prezydenta Szczecina, aby nie odwracał się od mieszkańców Prawobrzeża, żeby te dwie dzielnice Szczecina zbliżyć do siebie, a nie oddalać - mówił radny PiS Marcin Pawlicki.

Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina tłumaczy, ze decyzja była przemyślana. Powodem zamknięcia punktu była konieczność wzmocnienia kadry w siedzibie głównej Szczecińskiego Centrum Świadczeń przy Kadłubka.

Dodaje, że w ubiegłym roku w punkcie na Prawobrzeżu składane były średnio 34 wnioski dziennie, w centrum natomiast około 150.

Mieszkańcy nadal mogą składać pisma w tym samym miejscu, w filii Urzędu Miasta przy Rydla stanęła specjalna do tego urna.
Relacja Joanny Gralki [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty