Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Młodzież z Bośni i Hercegowiny pokazuje, że zespół Downa nie jest przeciwnością do korzystania z życia. Na Pomorze Zachodnie przyjechała 16-osobowa grupa młodzieży z zespołem Downa z miasta Banja Luka. Szczecin jest jednym z punktów ich tournée po Europie.
Pokazują w ten sposób, że ich niepełnosprawność nie przeszkadza im podróżować i być samodzielnym - mówi rzecznik zachodniopomorskiego TPD Angelika Muchowska. - We wtorek byli w Mielnie, część z grupy pierwszy raz widziała morze -bardzo pozytywna wycieczka. Dzisiaj zwiedzamy Szczecin, byliśmy przy Filharmonii, na Wałach Chrobrego, przy Zamku Książąt Pomorskich.

Osoby z zespołem Downa są w każdym kraju i mierzą się z tymi samymi problemami - mówi przewodnicząca Koła TPD Iskierka Marzanna Kuszyńska. - To jest dla nich wycieczka i poznawanie nowych miejsc, osób, młodzieży w podobnym wieku. W siedzibie koła "Iskierka" ma Parkowej mieliśmy warsztaty muzyczne, tutaj mamy warsztaty taneczne - to są języki, które łamią bariery i oni są w stanie w jakiś sposób się ze sobą komunikować.

W piątek goście z Bośni przedstawią premierowo swój film, który pokazuje m.in. jak działa centrum do spraw syndromu Downa w Banja Luce i przed jakimi wyzwaniami stają rodziny, którym urodzi się dziecko z zespołem Downa.
Pokazują w ten sposób, że ich niepełnosprawność nie przeszkadza im podróżować i być samodzielnym - mówi rzecznik zachodniopomorskiego TPD Angelika Muchowska.
Osoby z zespołem Downa są w każdym kraju i mierzą się z tymi samymi problemami - mówi przewodnicząca Koła TPD Iskierka Marzanna Kuszyńska.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty