Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. salezjaniegumience.pl
Fot. salezjaniegumience.pl
Upublicznienie wizerunku księdza było złe i niedopuszczalne - powiedział w rozmowie z dziennikarzem Interii Błażej Kmieciak z państwowej komisji ds. pedofilii.
W ten sposób skomentował sprawę księdza Piotra Ziółkowskiego. Przypomnijmy, jego zdjęcie i dane upubliczniła szczecińska radna Koalicji Obywatelskiej Dominika Jackowski. Na facebooku opublikowała wpis innej osoby, która księdza oskarżała o czyny pedofilskie.

Według wpisu rzekomej matki, ksiądz miał onanizować się na plaży w obecności dziecka. Nie potwierdziła jednak tego policja, która ukarała kapłana mandatem za nieobyczajne zachowanie. W Internecie na księdza wylała się fala hejtu. W sobotę ksiądz odebrał sobie życie.

"Skoro policja zakwalifikowała to zachowanie do Kodeksu Wykroczeń, a nie Kodeksu Karnego, ma to znaczenie. Gdyby sprawca robił to celowo przy dzieciach, mówilibyśmy o zupełnie innej kwalifikacji czynu" - powiedział w rozmowie z portalem Błażej Kmieciak.
Upublicznienie danych księdza skomentował: "Jest złe z perspektywy czysto etycznej. Nawet, jeśli mamy do czynienia ze sprawcą przestępstwa, ten człowiek ma prawo do obrony. Przy czym, trzeba oczywiście jasno potępić czyn przestępczy".

Zbigniew Ćwiąkalski, były prokurator generalny i minister sprawiedliwości dodawał, że publikacja wizerunku księdza to było naruszenie przepisów: "To mniej więcej podobna sytuacja, choć inny typ wykroczenia, jak w przypadku, gdy ktoś przekracza prędkość na drodze, bądź parkuje w niedozwolonym miejscu. Również zostaje ukarany mandatem, ale nikt nie ujawnia jego wizerunku".

Śledztwo w sprawie śmierci księdza prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.
Relacja Julii Nowickiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty