Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. Kadr z filmu na kanale WATAHA - Krulestwo w serwisie YouTube
Mat. Kadr z filmu na kanale WATAHA - Krulestwo w serwisie YouTube
Sylwester Wardęga ujawnia mroczą stronę polskich jutuberów. Twórca internetowy opublikował film, który jest wynikiem jego śledztwa o Stuu. Media piszą o aferze pedofilskiej.
W filmie padają oskarżenia o to, że mężczyzna miał umawiać się między innymi z 12-latką. Nigdzie jednak nie pada wprost stwierdzenie, że miało między nimi dochodzić do kontaktów seksualnych. Były za to wiadomości z podtekstem seksualnym i spotkania.

W sprawie jest też wątek szczecińskich twórców. Wardęga opisuje imprezę u Stuu, w której brali udział Kamerzysta i Kruszwil, ale wobec nich oskarżenia też nie padają.

Były tam natomiast 14-latka i 15-latka, którym mężczyźni dali alkohol. Wszystko działo się w sierpniu 2018 roku.

- Stuu był w towarzystwie dwóch innych popularnych wtedy twórców. To jest Kruszwila i Kamerzysty. Do tego grona dołączyły również inne młode dziewczyny oraz jego kolega. Stuu dał dziewczynom alkohol - mówi twórca filmu, prezentując po chwili rozmowę z nastolatkami.

Dziewczyny, które brały udział w imprezie opisują, że mężczyźni dali im alkohol i były bardzo pijane.

- My się tego alkoholu napiłyśmy i nie pamiętam tego, ale mam napisane w wiadomościach, które pisałam kilka dni później, że napiłam się tylko łyka i czułam że zasypiam. Czułam, że mnie nagle odcina, a później jest już rano. Zero, nic, totalnie dziura - mówi dziewczyna.

Wardęga we wpisie w mediach społecznościowych zaznacza jednak, że "Puszka Pandory została otwarta". Kolejny materiał pokaże kto jeszcze i w jakim stopniu był zamieszany w sprawę.

Oświadczenie w tej sprawie wydał Kamerzysta (pisownia oryginalna):

"Odnoszę się do całej sytuacji naszej obecności, mojej i Marka, w mieszkaniu Stuarta w okresie, kiedy organizował imprezę. Jestem wręcz zmuszony naprostować kilka kluczowych rzeczy. Na imprezie znaleźliśmy się razem z Markiem, bo w tamtym okresie nagrywaliśmy wspólnie filmy i nocowaliśmy u niego. Nie znałem tamtych dziewczyn, pierwszy raz w życiu widziałem je na oczy, nie rozmawiałem z nimi poza głupimi zwrotami takimi jak „cześć”, „co tam”. Z tego co pamiętam, dziewczyny miały na sobie ciężki makijaż, więc z pewnością wyglądały na dużo starsze. W ich towarzystwie spędziliśmy może godzinę. Cały czas rozmawiałem z jedną dziewczyną, Adrianną Sz., która w tamtym okresie czasu miała skończone 21 lat. Dokładnych danych nie będę upubliczniał, by nie naruszać jej prywatności."

Przypomnijmy, Kamerzysta miał już problemy z prawem. Trwa jego proces. Kamerzysta, czyli Łukasz W., razem Wiolettą K. i Adrianem S., odpowiadają za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny. W sieci opublikowali kontrowersyjny film, w którym poniżają niepełnosprawnego chłopaka. Kazali mu m.in. wykonywać upokarzające zadania za pieniądze, miał on np. zjeść kocie odchody.

Wszystkim oskarżonym grozi do 8 lat więzienia. Z kolei w październiku 2022 roku Łukasz W. usłyszał wyrok za pobicie starszego mężczyzny.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w mediach społecznościowych, że polecił służbom natychmiastowo zająć się sprawą.
Były tam natomiast 14-latka i 15-latka, którym mężczyźni dali alkohol. Wszystko działo się w sierpniu 2018 roku.
Dziewczyny, które brały udział w imprezie opisują, że mężczyźni dali im alkohol i były bardzo pijane.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty