Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Do swojej Świątecznej Stodoły już po raz kolejny zapraszają właściciele Agrodolinki - gospodarstwa edukacyjnego w podstargardzkim Gogolewie.
Zainaugurowany w pierwszy grudniowy weekend kiermasz z udziałem lokalnych producentów i wystawców przerósł oczekiwania organizatorów. Weekendowe spotkania w Świątecznej Stodole, także pod patronatem Radia Szczecin, przyciągają chętnych, zarówno ze Stargardu jak i całego regionu.

Część osób swój świąteczny szlak rozpoczyna dziś od Jarmarku przed SCK w Stargardzie, kończy zaś w Gogolewie.

Mariusz Ławniczak z Agrodolinki jest zaskoczony popularnością swojego lokalnego projektu.

- Nasi odwiedzający byli zaskoczeni atmosferą, która tam panuje: wiejsko, sielsko i anielsko. Dopóki jest śnieg, będziemy robili kulig na łące, zaśnieżony plac zabaw, możemy zagrzać gorącą herbatą, czekoladą, grzanym, bezalkoholowym winem na miodzie... Dzięki współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich mamy ozdoby na drzwi, stroiczki, ale również przetwory, konfitury, kapusta kiszona, która była rewelacją - wyliczał.

To akurat danie okazało się hitem.

- Dziewczyny już się przygotowują, żeby naszykować więcej, bo mają już zamówienia. Poza kapustą będziemy mieli potrawy, które można zjeść na ciepło na miejscu, ale też potrawy w słoikach, a ze słodkości mamy różne ciasta i pierniki. Posiadamy na sprzedaż choinki; na terenie Stargardu i najbliższych okolic dowozimy je za darmo - potwierdza Alicja Ławniczak z Agrodolinki.

Do świątecznych wizyt i zakupów gospodarstwo w Gogolewie zaprasza w każdy, grudniowy weekend.
Relacja Marka Synowieckiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty