Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Wspaniała pogoda, wielu gości i problemy komunikacyjne. Majówka pokazała, że w naszym regionie brakuje połączeń autobusowych.
Jednodniowe wypady, zamiast samochodami, można było organizować większym transportem. Ten cieszy się poparciem mieszkańców wielu nieskomunikowanych gmin.

Autobusów między gminami brakuje i w dni wolne i robocze - mówią mieszkańcy powiatu kamieńskiego.

- Do Przybiernowa, żeby było chociaż. Do Stromic, dojeżdżają tam i do Goleniowa, no to muszą czymś dojechać. - No i na te pozostałe miejscowości, jak Kamień, Dziwnów. Dwa autobusy w te i nazad, które jadą ponad godzinę - mówią mieszkańcy.

Zastępca burmistrza Kamienia Pomorskiego Leszek Szefliński przyznaje, że nawet te przywracane połączenia autobusowe są niewystarczające.

- Niestety nie wygląda to najlepiej. Przy współpracy z gminą Dziwnów i Wolin uruchomiliśmy jedną linię. Będziemy obserwować na ile się ona przyjęła - mówi Szefliński.

To potwierdza również wójt Przybiernowa, Bogdan Czaplicki.

- Intensywnie pracujemy, aby ten problem wykluczenia komunikacyjnego na terenie gminy Przybiernów rozwiązać - mówi Czaplicki.

Niemały wpływ na zniesienie wielu połączeń między terenami wiejskimi i miastami miała pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia.

Edycja tekstu: Michał Król
Relacja Joanny Maraszek.
Relacja Joanny Maraszek z programu "Tematy i Muzyka".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty