Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Organizatorzy Cavaliada Summer w Świnoujściu oficjalnie poinformowali, że przy planowaniu jeździeckiego przedsięwzięcia w tym roku, napotkali na przeszkody.
Zawody jeździeckie na świnoujskiej plaży w zeszłym roku odbyły się po raz pierwszy. Wzbudziły wtedy ogromne zainteresowanie i wiele emocji zwłaszcza wśród miłośników koni.

- Odczucia są super. - Jesteśmy szczęśliwi, że możemy brać udział w Cavaliadzie. - Jest ciekawie - mówili uczestnicy.

Plany kontynuowania sportowego wydarzenia były, ale jak informuje Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia, w tym roku pojawił się pewien problem.

- Mieliśmy informację od organizatorów, że ze względów finansowych nie są w stanie spiąć tego wszystkiego. My ze strony miasta jesteśmy gotowi. Mamy zabezpieczone środki w budżecie. Ubolewam, ale to jest taka sytuacja, że jak widzieliśmy sponsorów, którzy byli przy organizacji tej pierwszej edycji, która była w Świnoujściu, to były to spółki skarbu państwa. Być może teraz trochę inna polityka jest, jeżeli chodzi o promocję tych spółek - mówi Sujka.

Zdaniem Sujki sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Impreza miastu przyniosła jeszcze większy rozgłos i ogólnopolską reklamę.

- Nie gasimy jeszcze nadziei, wiem, że organizatorzy chcą do nas przyjechać. Być może będzie po prostu przesunięta na wrzesień czy też październik - mówi zastępca prezydenta Świnoujścia.

W ubiegłym roku do Świnoujścia przybyło ponad 200 koni i 160 jeźdźców.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty