Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Szczeciński Amfiteatr od godziny 17 w piątek rozbrzmiewał muzyką. Gwiazdy i debiutanci koncertowali wspólnie na scenie Teatru Letniego. W sobotę drugi dzień festiwalu.
W piątek wystąpili m.in. Paweł Domagała, O.S.T.R. i Tragarze ze Szczecina.

Koncertowa widownia była zachwycona. "Domagała, to klękajcie narody" - mówiła jedna z kobiet na widowni.

Oprócz gwiazd, swoje umiejętności zaprezentowali również młodzi muzycy z całego kraju. Dla niektórych był to pierwszy występ na tak dużej scenie. - Jest radość i duma, że w końcu coś co razem zrobiliśmy komuś się spodobało - powiedział jeden z uczestników festiwalu.

To super, kapele są mega oryginalne. Trudno się wybić, kiedy jest tyle zagranicznych zespołów - mówiły dziewczyny z widowni.

Festiwal Garaże potrwa do soboty. Na scenie szczecińskiego amfiteatru wystąpią jeszcze Organek, Barbara Wrońska i Antiplan. Zgłosiły się 124 zespoły, 68 zakwalifikowało.

- To druga edycja festiwalu, impreza cieszy się dużym zainteresowaniem - mówi Paweł Cichecki z festiwalu Garaże. - To dzięki ogromnemu wsparciu Radia Szczecin, które jest naszym partnerem, za co serdecznie dziękujemy. Będzie trzecia edycja i jesienią zaczynamy przygotowania.

Start koncertów w sobotę od godziny 17, gwiazdy zagrają późnym wieczorem.

W sobotę poznamy też zwycięzcę plebiscytu zorganizowanego wśród słuchaczy i internautów Radia Szczecin. Jedna z naszych prezenterek Paulina Sawicka przekaże specjalny voucher uprawniający do zagrania koncertu w Studiu S-1 Radia Szczecin, temu zespołowi który zgromadził najwięcej głosów w naszej internetowej sondzie. Kto nim będzie? Rozstrzygnięcie w sobotę późnym wieczorem.
Posłuchaj głosów widzów zebranych przez Tomasza Duklanowskiego.
Oprócz gwiazd swoje umiejętności zaprezentowali również młodzi muzycy z całego kraju. Dla niektórych był to pierwszy występ na tak dużej scenie.
Relacja Anny Łukaszek.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty