Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zaakceptował skład nowego rządu przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego.
W nowym rządzie mają pozostać m.in. Piotr Gliński jako minister kultury i dziedzictwa narodowego, Jarosław Gowin jako szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego, Andrzej Adamczyk jako minister infrastruktury, Jan Krzysztof Ardanowski jako minister rolnictwa, Dariusz Piontkowski jako minister edukacji, Łukasz Szumowski jako minister zdrowia, Jacek Czaputowicz jako szef MSZ i Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości. Piotr Gliński i Jarosław Gowin mają pozostać wicepremierami.

Jacek Sasin jest kandydatem na wicepremiera i ministra do spraw nadzoru właścicielskiego - tak brzmi robocza nazwa nowego resortu. Marlena Maląg jest kandydatką na szefa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Z MSZ zostanie wydzielony tzw. pion europejski, zajmie się nim w KPRM minister Konrad Szymański.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że nowy gabinet będzie miał charakter kontynuacyjny. - Będzie to kontynuacja "dobrej zmiany"- mówił Jarosław Kaczyński.

- Chcemy, w ciągu czterech lat rządów, zrobić wszystko, by sytuacja Polaków za cztery lata była lepsza, i to pod każdym względem lepsza niż dzisiaj - począwszy od sytuacji materialnej, a skończywszy na ochronie ich zdrowia i bezpieczeństwa - podkreślał Jarosław Kaczyński. - Chcemy po prostu dokonać postępu i odeprzeć także niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić, np. związane z możliwym, poważniejszym spowolnieniem gospodarczym, bo nie chcę używać słowa kryzys.

- Jestem przekonany, że nasz rząd będzie sprawną drużyną, którą będzie współpracowała ze sobą dla realizacji celu, jakim jest polska wersja państwa dobrobytu - mówił premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu posiedzenia komitetu politycznego PiS, który zatwierdził proponowany skład nowego gabinetu.

Premier podkreślał, że "Polacy po raz drugi powierzyli rządy Prawu i Sprawiedliwości i nowy gabinet będzie w pełni realizował to, co zapowiedziano".
- Chcemy po prostu dokonać postępu i odeprzeć także niebezpieczeństwa, które mogą się pojawić, np. związane z możliwym, poważniejszym spowolnieniem gospodarczym, bo nie chcę używać słowa kryzys - podkreślał Jarosław Kaczyński.
- Jestem przekonany, że nasz rząd będzie sprawną drużyną, którą będzie współpracowała ze sobą dla realizacji celu, jakim jest polska wersja państwa dobrobytu - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty