Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Artur Wróblewski. źródło: TV Republika
Artur Wróblewski. źródło: TV Republika
Prezydent Rosji się ośmiesza - mówił w "Rozmowie Pod Krawatem" amerykanista i politolog, profesor Artur Wróblewski.
Przypomnijmy, Władimir Putin stwierdził, że przyczyną wybuchu II Wojny Światowej nie był pakt Ribbentrop-Mołotow, a traktat monachijski z 1938 roku. Po takim wielkim kłamstwie, polityk zwyczajnie staje się nieprzewidywalny, co nie pomaga w relacjach międzynarodowych - mówił profesor Artur Wróblewski.

- Chociażby Niemcy, ale również Stany Zjednoczone ostrożniej podchodzą do prezydenta Putina. Tym bardziej będą wzmacniać wszyscy flankę wschodnią. Nie będą likwidować tutaj tej amerykańskiej obecności, chociażby w Polsce. Myślimy wszyscy poważniej o uniezależnieniu się od rosyjskich surowców energetycznych, ponieważ widzimy, że prezydent Putin jest chyba nie do końca taki racjonalny, czy przewidywalny, bo nie wiemy o co jemu chodzi - podkreślał Wróblewski.

Dodajmy, że słowa Władimira Putina wywołały burze. Skrytykowali je politycy Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Francji. Natomiast w specjalnym oświadczeniu do sprawy odniósł się Mateusz Morawiecki. Stanowisko polskiego rządu cytowane było przez największe światowe media.
Prezydent Rosji się ośmiesza - mówił w "Rozmowie Pod Krawatem" amerykanista i politolog profesor Artur Wróblewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty