Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 811 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w całym kraju i 14 kolejnych zgonach.
W regionie testy okazały się pozytywne w przypadku 3 osób z powiatu koszalińskiego, jednej z powiatu pyrzyckiego oraz dwóch ze Szczecina.

Wszystkie ze zgłaszanych przypadków to osoby z kwarantanny.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem: 919/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Od środy w Polsce wyzdrowiało 350 osób, które były zainfekowane. Od początku epidemii w kraju potwierdzono 54,5 tysiąca przypadków, z czego zmarły 1844 osoby, a wyzdrowiało 37 961 osób.

749 tysięcy ofiar śmiertelnych i ponad 20,5 miliona zakażeń - to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa w skali globu. Podają je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie.

Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się w Stanach Zjednoczonych oraz w Ameryce Południowej. W USA na COVID-19 zmarło dotąd 169 tysięcy osób, a liczba zakażeń to 5 milionów 300 tysięcy. W Brazylii, gdzie zachorowań jest ponad 3 miliony, w ciągu ostatniej doby zmarło ponad 1100 osób, a nowych przypadków koronawirusa zanotowano 55 tysięcy. W Meksyku, gdzie minionej doby zmarło ponad 700 osób, łączna liczba zakażeń zbliża się do pół miliona.

Indie pobiły swój własny rekord po tym, jak wczoraj odnotowano 67 tysięcy nowych zakażeń. Liczba ofiar COVID-19 w tym kraju także szybko rośnie i wynosi obecnie 47 tysięcy.

W Nowej Zelandii zanotowano kolejnych 14 przypadków koronawirusa. Wcześniejsze wykrycie czterech przypadków u członków jednej z rodzin spowodowało wprowadzenie lockdownu w największym mieście w kraju, Auckland.

Tymczasem w sąsiedniej Australii poprawia się sytuacja w stanie Wiktoria. Zanotowano tam 278 nowych przypadków koronawirusa, o ponad 100 mniej niż dzień wcześniej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty