Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. Pełni funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych - amerykańskiego parlamentu. Fot. facebook.com/joebiden/
Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. Pełni funkcję siedziby Kongresu Stanów Zjednoczonych - amerykańskiego parlamentu. Fot. facebook.com/joebiden/
Od udziału Joe Bidena we mszy świętej w Waszyngtonie rozpoczęły się uroczystości inauguracji nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
W południe czasu lokalnego, czyli o godz. 18:00 czasu polskiego, 78-letni polityk złoży przysięgę na wierność Konstytucji i zostanie 46. przywódcą USA. Odchodzącą administrację na uroczystościach reprezentuje wiceprezydent Mike Pence.

Na trzy godziny przed zaprzysiężeniem Joe Bidena odrzutowiec Air Force One z Donaldem Trumpem i jego żoną Melanią na pokładzie, przy dźwiękach utworu Franka Sinatry "My Way", odleciał z bazy Andrews na Florydę. Wcześniej w przemówieniu odchodzący prezydent życzył sukcesów nowemu rządowi.

- Przyszłość tego kraju nigdy nie była jaśniejsza. Życzę nowej administracji dużo szczęścia i sukcesu - mówił ustępujący prezydent USA.

Chwilę później Joe Biden i przyszła pierwsza dama USA Jill Biden udali się w kolumnie limuzyn do katedry świętego Mateusza. W prywatnej mszy świętej z udziałem prezydenta elekta uczestniczyli także przywódcy obu partii politycznych w Kongresie - Nancy Pelosi, Chuck Schumer, Mitch McConnell i Kevin McCarthy. Udział republikanów we mszy wpisuje się w przesłanie jedności, które ma być głównym elementem inauguracji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty