Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w posiedzeniu Rady Europejskiej. Unijni przywódcy mają zagrozić Rosji kolejnymi sankcjami i potępić ją za porywanie ukraińskich dzieci.
Premierzy, prezydenci i kanclerze Europy chcą także potępić Białoruś za wspieranie Rosji.

Dla Polski ważnym wątkiem będzie dyskusja o dalszych sankcjach wobec Rosji. Według polskiego rządu Unia powinna uderzyć w te podmioty, które dziś obchodzą sankcje.

Premier Mateusz Morawiecki w Brukseli ma także mówić o budowaniu międzynarodowej koalicji krajów przeciwstawiających się rosyjskiemu imperializmowi. Kluczowa jego zdaniem jest tutaj m.in. Japonia, która miałaby pomóc w przywróceniu stabilności w naszym regionie i na całym świecie.

Według rzecznika rządu Piotra Müllera istotny podczas tego szczytu będzie również wątek ekonomiczny, w tym debata o pakiecie gospodarczym.

"Wiemy, że Stany Zjednoczone podjęły decyzje gospodarcze w obszarze inflacji, teraz toczy się długa dyskusja w Unii Europejskiej, co do takich działań" - powiedział rzecznik rządu.

W czasie szczytu przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej będą rozmawiali również o sprawie zwiększenia produkcji amunicji na potrzeby Ukrainy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty