Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Joe Biden. źródło: prezydent.pl
Prezydent Joe Biden potępił rozmieszczenie taktycznej broni jądrowej na Białorusi. W odpowiedzi na pytanie Polskiego Radia amerykański przywódca powiedział, że jego reakcja na plany Rosji jest skrajnie negatywna.
Rosyjski minister obrony ogłosił w tym tygodniu porozumienie z władzami w Mińsku o rozmieszczeniu na terytorium Białorusi taktycznej broni jądrowej. Prezydent Aleksander Łukaszenka powiedział w piątek, że broń ta jest już w drodze.

O reakcję na te plany korespondent Polskiego Radia, Marek Wałkuski zapytał prezydenta Joe Bidena. - Moja reakcja jest skrajnie negatywna - odpowiedział amerykański przywódca przed odlotem helikopterem Marine One do Camp David.

Po podpisaniu porozumienia w sprawie taktycznej broni jądrowej przez Rosję i Białoruś rzeczniczka Białego Domu, Karine Jean-Pierre powiedziała, że prezydent Biden będzie monitorował sytuację ale zaznaczyła, ze USA nie widzą na razie powodu do zmiany własnej "postawy nuklearnej.

Jean-Pierre oceniła działania Putina jako prowokacyjne i podkreśliła, że USA pozostają wierne zobowiązaniom do zbiorowej obrony w ramach NATO.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty