Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL
źródło: https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL
Straż Graniczna wystąpiła do strony ukraińskiej z propozycją otwarcia dodatkowego pasa na przejściu w Dołhobyczowie dla przewoźników, jeśli chodzi o pusty transport z Ukrainy - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki na konferencji prasowej w Wierzchowiskach na Lubelszczyźnie.
Konferencja z udziałem ministra infrastruktury Alvina Gajadhura, szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Bartosza Zbaraszczuka dotyczyła wzmożonych kontroli ciężarówek ukraińskich.
Jak mówił Bartosz Grodecki, jeśli chodzi o działania policji i Strazy Granicznej to w tej chwili - poza rutynowymi działaniami kontrolnymi - koncentrują się na zachowaniu porządku publicznego na samych przejściach granicznych i drogach dojazdowych.

- Będziemy realizować wspólne kontrole z Krajową Administracją Skarbową i Inspekcją Transportu Drogowego. Ich cel, to wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości, które pojawiają się w transporcie towarów do Polski - mówił Bartosz Grodecki.

Minister infrastruktury Alvin Gajadhur zapowiada więcej kontroli ukraińskich przewoźników na drogach prowadzących do przejść granicznych.

To efekt spotkania z potestującymi polskimi przewoźnikami, którzy jak mówił minister, zadeklarowali, że "rozważą złagodzenie protestu, jeżeli kontrole będą bardziej wzmożone".

Nowy szef resortu infrastruktury pojawił się w punkcie kontroli pojazdów w Wierzchowicach, koło Lublina, 70 km od granicy z Ukrainą.

Alvin Gajadhur przypomniał o powodach protestu - po liberalizacji umowy Ukraina-UE, ukraińscy przewoźnicy oferujący tańsze usługi, zaczęli przejmować pracę od polskich, a także o innych postulatach protestujących.

Minister infrastruktury zapewnił, że służby państwowe wyjdą naprzeciw postulatom protestujących i będą intensywnie kontrolować pojazdy ciężarowe na ukraińskich blachach, sprawdzać ich sprawność techniczną, dokumenty, przestrzeganie czasu pracy i ładunek.

Protest przewoźników trwa od 6 listopada. Na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku szacunkowy czas oczekiwania, przy założeniu obecnego tempa przepuszczania pojazdów przez przewoźników, to około czterech dni. W normalnych warunkach szacunkowy czas oczekiwania 450 pojazdów na odprawę wynosiłby około 20 godzin.

W Hrebennem szacunkowy czas oczekiwania - przy założeniu obecnego tempa przepuszczania pojazdów przez przewoźników - to około 7 dni. W normalnych warunkach szacunkowy czas oczekiwania 800 ciężarówek na odprawę wynosiłby około 57 godzin.

Spora kolejka jest też na przejściu w Dołhobyczowie, gdzie na wyjazd z kraju czeka się 25 godzin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty